Telefon: (16) 676-95-70      email: liceum@slowak.edu.pl                                                  
Czcionka
Kontrast
Język
I Liceum Ogólnokształcące w Przemyślu » Aktualnoścititle_li=Turystyka » XXI OGÓLNOPOLSKI RAJD IM. DR. MIECZYSŁAWA ORŁOWICZA
XXI OGÓLNOPOLSKI RAJD IM. DR. MIECZYSŁAWA ORŁOWICZA
Utworzono przez w dniu 10-10-2021

We wrześniu rozpoczyna się rok szkolny, a wraz z nim – szkolne imprezy turystyczne. Pierwszą w kalendarzu jest coroczny, już od dwudziestu jeden lat, rajd Orłowicza, który tym razem odbył się 25.09.2021 r.

Wyjechaliśmy autokarem z parkingu przed Muzeum Narodowym Ziemi Przemyskiej w kierunku Cisowej, a wysiedliśmy przy punkcie widokowym na zboczu wzgórza o wymownej nazwie Mordownia. Stąd podziwialiśmy cel naszej wędrówki, czyli wzniesienie Kopystańka. Ruszyliśmy w dół zbocza w stronę potoku Cisowa i wodospadu na tym potoku. Następnie pięliśmy się leśnym zboczem Kopystańki, aż na sam szczyt 541 m n.p.m., z którego podziwialiśmy rozległy widok Pogórza Przemyskiego. Warto zauważyć, że niezalesiony szczyt oraz południowe zbocze porośnięte bukami zostały objęte ochroną rezerwatową w 2001 r. Następnie szliśmy przez osadę Kopystno (Kopyśno) czerwonym szlakiem w dół zbocza do Bryliniec. Stamtąd autokarem pojechaliśmy na Zniesienie w Przemyślu, gdzie przy pysznej, ciepłej grochówce zakończyliśmy rajd Orłowicza.

Długa wędrówka dostarczyła niemało niespodzianek, trasa wymagała dobrej kondycji fizycznej, ponieważ po ostatnich deszczach szlak był rozmoknięty, błotnisty i śliski. Młodzież jednak dzielnie zniosła trudy marszu.

Szczególne podziękowania należą się nauczycielom – opiekunom: Jarosławowi Dyrdzie, Agnieszce Górce, Edycie Hrymak, Markowi Magdziakowi, którzy sprawowali pieczę nad 41 uczniami z klas: 1a, 1c, 1e, 3c, 3e, 3eg, 3f.

Zapraszam 9 października do udziału w 63. rajdzie „Twierdza Przemyśl”, w trakcie którego odwiedzimy forty: Brunner, Przy Krzyżu, Orzechowce i Duńkowiczki.

Zdjęcia: M.Magdziak i E.Hrymak
Z turystycznym pozdrowieniem
Edyta Hrymak