Telefon: (16) 676-95-70      email: liceum@slowak.edu.pl                                                  
Czcionka
Kontrast
Język
I Liceum Ogólnokształcące w Przemyślu » Aktualnoścititle_li=Samorząd Uczniowski » Szlachetne serca – szlachetna paczka
Szlachetne serca – szlachetna paczka
Utworzono przez w dniu 02-01-2022

W tym roku, po raz kolejny, nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiej akcji SZLACHETNA PACZKA, organizowanej przez Stowarzyszenie Wiosna. Tym razem do tworzenia Paczki dla wybranej przez nas rodziny zaprosiliśmy całą społeczność szkolną. Szlachetna Paczka to akcja, która pokazuje, że pięknie jest pomagać, ale wymaga to współpracy i zaangażowania. Oprócz artykułów materialnych, tak potrzebnych rodzinom, potrzebne jest też serce i czas, który poświęcamy innym. Tak właśnie stało się w naszej szkole. Oprócz ogromnego zaangażowania całej społeczności szkolnej, do akcji włączyli się również Rodzice, bez których wykonanie niektórych czynności byłoby wręcz niemożliwe. Słowa ogromnego uznania kierujemy do Pani Jolanty Jędruch i Pani Magdaleny Śmigielskiej, które wsparły szkołę swoją pracą i logistyką przedsięwzięcia.

Samorząd Uczniowski, jako organizator akcji, serdecznie dziękuje za zaangażowanie tym, którzy wspomagali akcję: Dyrekcji, Rodzicom, Nauczycielom i Uczniom. Dziękujemy za ofiarowany czas, za szlachetność, dobro i otwartość na drugiego człowieka. Oprócz pomocy materialnej podarowaliśmy wiarę w drugiego człowieka, radość i nadzieję.

Jesteśmy niezmiernie dumni z tego, że w naszej szkole działały również wolontariuszki Szlachetnej Paczki: Julia Ołedszko, Naomi Śliwa Pugliese, Gabriela Ziobro, Karolina Zajączkowska oraz Joanna Droń. Dziewczyny nie miały więcej czasu od innych, ale miały wielkie serca, które podarowały innym poprzez swoją pracę. Udowodniły, że największą satysfakcję odczuwamy właśnie wtedy, gdy dajemy innym coś z siebie, gdy za cel stawiamy sobie poprawienie warunków życia innych ludzi, gdy przyłączamy się do jakiejś większej sprawy i staramy się wywrzeć pozytywny wpływ na otaczający świat.

Szkolnym koordynatorem akcji była Pani Tamara Ryzner.
Dziękujemy, że z NAMI zmieniliście ŚWIAT.