Telefon: (16) 676-95-70      email: liceum@slowak.edu.pl                                                  
Czcionka
Kontrast
Język
I Liceum Ogólnokształcące w Przemyślu » Aktualnoścititle_li=Juliusz Słowacki » Z Juliuszem Słowackim od stu lat
Z Juliuszem Słowackim od stu lat
Utworzono przez w dniu 05-01-2022

W piątek 17 grudnia odbyła się w naszej szkole uroczystość z okazji stulecia nadania I Liceum Ogólnokształcącemu w Przemyślu imienia Juliusza Słowackiego. Pan dyrektor Tomasz Dziumak wręczył nagrody zwycięzcom szkolnego konkursu recytatorskiego, Mateuszowi Mierzwińskiemu i Oliwii Kołocie. Mogliśmy też wysłuchać nagrodzonych recytacji.

W drugiej części uroczystości zapoznaliśmy się z trzema wykładami związanymi z życiem i twórczością Juliusza Słowackiego. Pan mgr Oskar Ostafin przedstawił referat pod tytułem “Podróże Słowackiego”, zaś pan dr hab. Tomasz Pudłocki, prof. UJ, opowiedział o “Słowackim, jako wyzwaniu w okresie kreowania mitów o bohaterach narodowych przed I wojną światową”. Jako trzecia wystąpiła nauczycielka naszej szkoły, mgr Biserka Čejović, z wykładem “Wieszcz, Julek i Kołdrian, czyli poety życie po życiu”.

Gospodarzami wydarzenia było I Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego w Przemyślu oraz Towarzystwo Przyjaciół Nauk w Przemyślu