Telefon: (16) 676-95-70      email: liceum@slowak.edu.pl                                                  
Czcionka
Kontrast
Język
I Liceum Ogólnokształcące w Przemyślu » Aktualnoścititle_li=Konkursy » III Powiatowe Dyktando z Języka Niemieckiego Das deutsche Diktat- wyniki konkursu
III Powiatowe Dyktando z Języka Niemieckiego Das deutsche Diktat- wyniki konkursu
Utworzono przez w dniu 18-03-2022

W piątek, 11 marca, w ramach Dnia Języków Obcych, odbył się w naszej szkole konkurs językowy: III Powiatowe Dyktando z Języka Niemieckiego Das deutsche Diktat. Konkurs ma na celu przede wszystkim rozwijanie zainteresowania językiem niemieckim, podnoszenie kompetencji językowych w zakresie pisowni oraz motywowanie uczniów do nauki języka niemieckiego.

W oczekiwaniu na wyniki konkursu goście mieli okazję do obejrzenia prezentacji przygotowanych przez uczniów naszej szkoły. Oliwier Gierczak (klasa 3f) poinformował o utworzeniu w przyszłym roku klasy lingwistycznej i przedstawił prezentację z wyjazdu do Chorwacji, a Maja Szymańska (klasa 3a/g) opowiedziała o wyjeździe na Litwę. Zuzanna Domańska (2f) przeprowadziła quiz z języka angielskiego (kahoot).

W konkursie wzięli udział uczniowie szkół podstawowych z terenu Przemyśla i powiatu przemyskiego. Reprezentowane były: Szkoła Podstawowa nr 4 , SP nr 5, SP nr 15, SP nr 16 oraz SP nr 17 w Przemyślu, Szkoła Podstawowa im. Św. Jadwigi Królowej w Krasiczynie i Szkoła Podstawowa w Olszanach. Tytuł Powiatowego Mistrza Ortografii Niemieckiej w roku szkolnym 2021/2022 otrzymała Gabriela Siuta, uczennica Szkoły Podstawowej nr 16 w Przemyślu. Tytuł Powiatowego Wicemistrza Ortografii Niemieckiej uzyskały: uczennica Szkoły Podstawowej nr 4 w Przemyślu- Malwina Bukowska oraz Amelia Ptak uczennica Szkoły Podstawowej nr 15 w Przemyślu.

Zwycięzców do udziału w konkursie przygotowały germanistki- pani Aneta Ligęza, pani Marta Rykowska i pani Anna Sielska. Nagrody ufundował Goethe- Institut w Krakowie, a dyplomy zaprojektowane zostały przez Darię Rojek, uczennicę klasy 3d. Gratulujemy nagrodzonym i dziękujemy wszystkim uczestnikom oraz nauczycielom opiekunom. Zapraszamy serdecznie do udziału w kolejnym dyktandzie z języka niemieckiego.

Joanna Jucha