Telefon: (16) 676-95-70      email: liceum@slowak.edu.pl                                                  
Czcionka
Kontrast
Język
I Liceum Ogólnokształcące w Przemyślu » Aktualnoścititle_li=Osiągnięcia » Stypendia Prezesa Rady Ministrów na rok szkolny 2021/2022 dla naszych uczniów
Stypendia Prezesa Rady Ministrów na rok szkolny 2021/2022 dla naszych uczniów
Utworzono przez w dniu 20-03-2022

Stypendium Prezesa Rady Ministrów otrzymuje jeden uczeń z każdej szkoły kończącej się maturą. Konieczne jest spełnienie następujących wymagań: promocja z wyróżnieniem połączona z uzyskaniem najwyższej w danej szkole średniej ocen lub szczególne uzdolnienia w co najmniej jednej dziedzinie wiedzy i uzyskanie w niej najwyższych wyników, a w pozostałych dziedzinach wyników co najmniej dobrych. Wśród stypendystów znalazło się dwoje uczniów z I Liceum Ogólnokształcącego w Przemyślu: Michał Furgała z klasy 3 ag i Julia Bajorska z klasy 3 e.

Michał Furgała w zeszłym roku szkolnym został laureatem III stopnia XIV Ogólnopolskiej Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH z matematyki. Średnia ocen ucznia z przedmiotów obowiązkowych w roku szkolnym 2020/2021 to 5,67 (najwyższa w szkole).

Julia Bajorska uzyskała w ubiegłym roku szkolnym średnią ocen 5,11; poza tym angażowała się w działalność na rzecz szkoły, np. w klubie ekologa LYNX.

Gratulujemy osiągnięć!