Telefon: (16) 676-95-70      email: liceum@slowak.edu.pl                                                  
Czcionka
Kontrast
Język
I Liceum Ogólnokształcące w Przemyślu » Aktualnoścititle_li=Osiągnięcia » Gala Podkarpackiego Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2022
Gala Podkarpackiego Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2022
Utworzono przez w dniu 23-03-2022

W dniu 16 marca 2022 r. delegacja naszej szkoły w składzie: Pan Dyrektor Tomasz Dziumak oraz nauczyciele historii: panowie Mariusz Fudała i Artur Derdziak oraz uczniowie: Katarzyna Grządziel (III c), Agata Żurek (III a/g), Paweł Brud (III a/g), Stanisław Szopa (III a/g), Mikołaj Jędruch (III a), Michał Dyrda (III f/g) zostali zaproszeni na Galę Podkarpackiego Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2022, która odbyła się na Politechnice Rzeszowskiej.

Podczas uroczystości wręczono dyplomy dla najlepszych szkół z Podkarpacia. W pierwszej dziesiątce znalazło się I Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego w Przemyślu. Dyplomy wręczył rektor Politechniki Rzeszowskiej prof. dr hab. inż. Piotr Koszelnik oraz dyrektor Działu Marketingu Wydawnictwa Edukacyjnego Perspektywy Press Magda Rulska.

W uroczystości wzięli również udział: rektor Politechniki Rzeszowskiej prof. dr hab. inż. Piotr Koszelnik wraz z prorektorami prof. dr. hab. Grzegorzem Ostaszem i dr. hab. inż. Lesławem Gniewkiem, prof. PRz oraz przedstawicielami władz wydziałów, dyrektor Działu Marketingu Wydawnictwa Edukacyjnego Perspektywy Press Magda Rulska, podkarpacki kurator oświaty Małgorzata Rauch, dyrektor Wydziału Edukacji Urzędu Miasta w Rzeszowie Zbigniew Bury, Ewa Faszczewska-Rak z Departamentu Edukacji, Nauki i Sportu Podkarpackiego Urzędu Marszałkowskiego, Stanisław Kusiak z Podkarpackiego Centrum Edukacji Nauczycieli w Rzeszowie, przedstawiciele samorządów nadzorujących wyróżnione szkoły średnie, a także reprezentanci nagrodzonych placówek — dyrektorzy, przedstawiciele grona pedagogicznego i wyróżniający się uczniowie nagrodzonych szkół. Galę prowadził redaktor Paweł Pasterz.

Uczestnicy obejrzeli film promocyjny uczelni oraz ciekawe pokazy chemiczne, które zaprezentował prof. dr hab. inż. Wiktor Bukowski wraz ze studentami Koła Naukowego “Esprit” działającego na Wydziale Chemicznym Politechniki Rzeszowskiej. Gratulując wyróżnionym szkołom, rektor Politechniki Rzeszowskiej prof. Piotr Koszelnik podkreślił, że dla uczelni to zaszczyt gościć w swoich murach grono pedagogiczne i uczniów najlepszych szkół, którzy będą niebawem wybierać swoją dalszą drogę edukacyjną. “Gratuluję wam, droga młodzieży wyboru tych właśnie szkół średnich, bo ten ranking pokazuje, że wasze wybory dokonane przed kilku laty były dobre. Wybraliście szkoły, które bardzo dobrze przygotowują do egzaminu dojrzałości i które umożliwią Wam spełniać marzenia dotyczące dalszej nauki, a także wyboru ścieżki zawodowej. Niebawem staniecie przed wyborem uczelni wyższej, a Politechnika Rzeszowska oferuje ponad 30 atrakcyjnych kierunków studiów, które umożliwią Wam wykształcenie pozwalające spełniać się zawodowo. Zachęcam Was, abyście rozważyli studia na Politechnice Rzeszowskiej, które dają gwarancję znakomitego rozwoju, realizacji pasji i perspektywę atrakcyjnej pracy gwarantującej dobrą jakość życia” – powiedział rektor. Po części oficjalnej uczniowie szkół mieli okazję zwiedzenia poszczególnych wydziałów Politechniki Rzeszowskiej.

Nasza szkoła została zaproszona na zwiedzanie Wydziału Chemicznego Politechniki. Zaprezentowano nam różne laboratoria i stanowiska, na których na co dzień prowadzone są zajęcia praktyczne oraz badania naukowe. Studenci prezentowali zasady funkcjonowania aparatury i urządzeń, chętnie odpowiadając na liczne pytania.