Telefon: (16) 676-95-70      email: liceum@slowak.edu.pl                                                  
Czcionka
Kontrast
Język
I Liceum Ogólnokształcące w Przemyślu » Aktualnoścititle_li=Konkursytitle_li=Osiągnięcia » Na olimpijskim szlaku – Michał Dyrda, prawo, historia i filozofia
Na olimpijskim szlaku – Michał Dyrda, prawo, historia i filozofia
Utworzono przez w dniu 12-04-2022

Ostatnie tygodnie były bardzo pracowite dla Michała Dyrdy, ucznia klasy III eg I LO w Przemyślu, ponieważ uczestniczył w dwóch finałach olimpiad. 26 marca 2022 roku został finalistą (po raz trzeci) Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Prawie. 6 kwietnia 2022 roku ogłoszono wyniki I części finału Ogólnopolskiej Olimpiady Przedmiotowej Losy Żołnierza i Dzieje Oręża Polskiego, w której Michał uzyskał tytuł finalisty, co zwalnia go ze zdawania egzaminu maturalnego z historii. Warto przypomnieć, że w ubiegłym roku zdobył już tytuł laureata tej olimpiady. Obok Michała finalistką Ogólnopolskiej Olimpiady Przedmiotowej Losy Żołnierza i Dzieje Oręża Polskiego została Katarzyna Grządziel z klasy III c, której opiekunem jest pan Mariusz Fudała.

To nie koniec olimpijskich zmagań. 7 kwietnia została ogłoszona lista uczestników zawodów centralnych Olimpiady Filozoficznej, na której znalazł się Michał Dyrda. Finał Olimpiady Filozoficznej będzie miał miejsce 23 kwietnia 2022 roku.

Opiekunem merytorycznym Michała Dyrdy jest pan Jarosław Dyrda. W przygotowaniu do Olimpiady Filozoficznej dużą pomocą Michałowi służyła Pani Bożena Opalińska.

Gratulujemy wyników i życzymy kolejnych sukcesów.