Telefon: (16) 676-95-70      email: liceum@slowak.edu.pl                                                  
Czcionka
Kontrast
Język
I Liceum Ogólnokształcące w Przemyślu » Aktualnoścititle_li=Osiągnięcia » Mikołaj Jędruch finalistą 71. Olimpiady Fizycznej
Mikołaj Jędruch finalistą 71. Olimpiady Fizycznej
Utworzono przez w dniu 12-05-2022

Mikołaj Jędruch uczeń klasy 3a został finalistą 71. Olimpiady Fizycznej, której etap finałowy odbył się w dniach 9-12 kwietnia 2022 roku na Wydziale Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego. Finał Olimpiady składał się z dwóch części: teoretycznej i doświadczalnej. Zdobyty tytuł finalisty zwalnia go z egzaminu maturalnego z fizyki i otwiera mu możliwość studiowania praktycznie na każdej uczelni i kierunku (technicznym i ścisłym) w Polsce. Do olimpiady Mikołaja przygotowała i towarzyszyła mu w olimpijskich zmaganiach w Warszawie nauczycielka fizyki Danuta Brud. Olimpiada Fizyczna to jedna z dwóch najstarszych olimpiad przedmiotowych w Polsce – została powołana do życia w roku 1951. Jej celem jest promowanie zainteresowania naukami fizycznymi wśród młodzieży. Mikołaj Jędruch to już siódmy finalista tej olimpiady w historii I Liceum Ogólnokształcącego w Przemyślu.


To nie jedyne „fizyczne” sukcesy Naszej Szkoły w ostatnim czasie: 23 kwietnia odbył się w Krakowie centralny etap XV Ogólnopolskiej Olimpiady „O Diamentowy Indeks AGH” z fizyki w którym uczestniczyło pięciu naszych uczniów: Paweł Brud, Michał Furgała, Artur Gierlak, Mikołaj Jędruch, Bartosz Psik.