Telefon: (16) 676-95-70      email: liceum@slowak.edu.pl                                                  
Czcionka
Kontrast
Język
I Liceum Ogólnokształcące w Przemyślu » Aktualności » Piesza pielgrzymka na Kalwarię Pacławską
Piesza pielgrzymka na Kalwarię Pacławską
Utworzono przez w dniu 05-06-2022

Dnia 1 czerwca, miał miejsce w naszej szkole Rajd Słowaka. Za zgodą Dyrekcji i Nauczycieli 23 osobowa grupa uczniów, na czele z księżmi katechetami udała się na Pieszą Pielgrzymkę na Kalwarię Pacławską. W czasie 28 kilometrowej trasy, obok wpisanego w treść pielgrzymki czasu na medytację i modlitwę towarzyszyło nam wiele rozmów, śpiewy, radość z podziwiania otaczającej nas natury. Przewodnikiem szlaku zarówno tego turystycznego jak i duchowego był Ks. Bartek Zakrzewski. Obok konferencji przeżyliśmy również drogę krzyżową, a na wzgórzu Kalwarii czas osobistej medytacji i krótkie Nabożeństwo Maryjne. Całość uwieńczyło wspaniałe ognisko z pieczeniem kiełbaski, zorganizowane przez maturzystów, świeżych absolwentów naszej szkoły, którzy ochoczo nam pomagali: Adam, Radek, Maks, Adrian, Patrycja i Madzia. Za wszelką pomoc bardzo serdecznie im dziękujemy. Jak widać nasza szkoła jest zawsze otwarta na potrzeby swoich uczniów, również tych, dla których poszukiwane wiary w tych trudnych czasach nadal pozostaje rzeczą ważna. Bogu i dobrym ludziom za wszystko dziękujemy!!!

 

Ks. Marcin wraz z księdzem Piotrkiem i Bartkiem