Telefon: (16) 676-95-70      email: liceum@slowak.edu.pl
Język
I Liceum Ogólnokształcące w Przemyślu » Aktualnoścititle_li=Sport » Sukces naszych pływaków
Sukces naszych pływaków
Utworzono przez w dniu 05-06-2022

W dniu 30.05.2022r w Leżajsku odbył się półfinał wojewódzki licealiady w pływaniu. W rywalizacji sztafet 6 x 50m stylem dowolnym nasza reprezentacja dziewcząt zajęła I miejsce z czasem 3:46,97s, uzyskując bezpośredni awans do finału wojewódzkiego. Zespół chłopców wywalczył II miejsce z czasem 3:05,09s. Obie drużyny zaprezentowały wysoki poziom sportowy. W sztafetach pływali.

Dziewczęta: Katarzyna Marmura, Luiza Świetlicka, Izabela Wujec, Adrianna Świdrak, Emilia Dryjańska, Amelia Dyjak, Karolina Hrynkiewicz.
Chłopcy: Paweł Babiak, Gabriel Pszonak, Kacper Michalewski, Maksym Woronin, Nazarij Woronin Dmytro Afanasiev, Mikołaj Jędruch, Michał Lisowski.

W ramach zawodów rozegrano również wyścigi indywidualne. Na dystansie 50 m stylem dowolnym w swoich wyścigach Adrianna Świdrek zdobyła pierwsze miejsce, a Dmytro Afanasiev był trzeci. 50 m W stylu grzbietowym Kacper Michalewski wywalczył trzecie miejsce, Kasia Marmura była trzecia w stylu klasycznym. Na dystansie 50 m stylem motylkowym na pierwszym miejscu uplasowała się Izabela Wujec, druga była Emilia Dryjańska, a wśród chłopców Mikołaj Jędruch wywalczył trzecie miejsce.
Wszystkim zawodnikom gratulujemy osiągniętych wyników.