Telefon: (16) 676-95-70      email: liceum@slowak.edu.pl                                                  
Czcionka
Kontrast
Język
I Liceum Ogólnokształcące w Przemyślu » Aktualności » Święto literatury i języka polskiego
Święto literatury i języka polskiego
Utworzono przez w dniu 11-06-2022

W ostatni weekend Wydawnictwo BOSZ, Przemyskie Centrum Kultury i Nauki ZAMEK oraz Przemyska Biblioteka Publiczna zaprosiły wszystkich miłośników kultury na 15 edycję Bieszczadzkiego Lata z Książką.

Trzydniowym spotkaniom z pisarzami i ludźmi sztuki towarzyszył kiermasz książki na przemyskim rynku, a wydarzenie ubogacił koncert Joanny Dark z zespołem, prezentacja filmu Stanisława Barei „Co mi zrobisz, jak mnie złapiesz”, warsztaty lalkarskie oraz spektakle dla dzieci. O swoich najnowszych publikacjach opowiadali m.in. Jacek Hugo Bader, Marcin Kydryński, Marek Dutkiewicz oraz prof. Jerzy Bralczyk.

11 czerwca w sobotnie popołudnie wspólnie wybraliśmy się na wyjątkowe spotkanie autorskie z Panią Anną Pituch-Noworolską. Pani Anna Pituch-Noworolska, krakowska pisarka, poetka i nadal praktykująca profesor medycyny w jednej Osobie. Wnikliwe spojrzenie na twórczość poetki, na te jej mądre, żywe, malarsko i bogato plastycznie skonstruowane wiersze, których pointy jątrzą i zachęcają do myślenia i wszelakich form refleksji pozwalają nam poznać pełny obraz kolejnego fascynującego twórcy Krakowa. Zadziwiającą cechą charakterystyczną dla Pani Anny jest umiejętność płynnego godzenia pasji życia, pracy zawodowej z udanymi próbami na polu sztuki. Wielu takich ludzi nazywa się obecnie ludźmi renesansu, i to właśnie dzięki nim możemy być uczestnikami nietypowych świąt naszej literatury i języka.