Telefon: (16) 676-95-70      email: liceum@slowak.edu.pl                                                  
Czcionka
Kontrast
Język
I Liceum Ogólnokształcące w Przemyślu » Aktualnoścititle_li=Erasmus+ » Wrażenia z Portugalii – Erasmus+ “I AM PROUD TO BE EUROPEAN”
Wrażenia z Portugalii – Erasmus+ “I AM PROUD TO BE EUROPEAN”
Utworzono przez w dniu 15-06-2022

2 czerwca 2022 r. pod opieką Pani Renaty Pobidyńskiej oraz Pani Agnieszki Organ wyruszyliśmy do Portugalii w ramach projektu Erasmus+ “I AM PROUD TO BE EUROPEAN”. W czwartek nad ranem wyjechaliśmy z Przemyśla, by następnie przez Kraków, Zurych i Porto dotrzeć do urokliwej miejscowości położonej w północnej Portugalii – Arcos de Valdevez.

W czasie naszego pobytu byliśmy z wizytą w ratuszu, odwiedziliśmy Park Narodowy, gdzie podziwialiśmy między innymi malownicze krajobrazy oraz granitowe spichlerze z XVIII i XIX wieku. Poznaliśmy tam również portugalską rasę konia Garrano. W czasie pobytu w Portugalii mieliśmy okazję uczestniczyć w spływie kajakowym po rzece Vez. Wybraliśmy się także na wycieczkę do Viana do Castelo, gdzie próbowaliśmy swoich sił, surfując na falach Oceanu Atlantyckiego. Ostatnie dwa dni pobytu spędziliśmy w Porto.

Do Polski wróciliśmy pełni nowych wrażeń i z mnóstwem wspomnień. Dzięki programowi Erasmus poznaliśmy wiele wspaniałych osób, z którymi z całą pewnością pozostaniemy w kontakcie przez długi czas. Mogliśmy także poznać kulturę i zwyczaje panujące w Portugalii.

Aleksandra Ligęza, Aleksandra Barycka, Bartosz Szybiak i Michał Korpal