Telefon: (16) 676-95-70      email: liceum@slowak.edu.pl                                                  
Czcionka
Kontrast
Język
I Liceum Ogólnokształcące w Przemyślu » Aktualnoścititle_li=Erasmus+title_li=Wymiany » Jubileusz GSN w Paderborn
Jubileusz GSN w Paderborn
Utworzono przez w dniu 22-09-2022

W dniach 10-17.09.2022 r. uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Juliusza Słowackiego w Przemyślu, wraz z reprezentantami sześciu innych nacji, uczestniczyli w obchodach 50-lecia szkoły Gymnasium Schloß Neuhaus w Paderborn. Zaszczytu wzięcia udziału w tym wydarzeniu dostąpiła młodzież z klas 2F, 1A oraz 1F, która pod opieką Pani Moniki Szozdy oraz Pani Joanny Juchy wyruszyła w podróż do Niemiec w ramach corocznej wymiany.

Uczniowie w pierwszym dniu projektu uczęszczali na zajęcia lekcyjne wraz ze swoimi koleżankami i kolegami, u których zamieszkali na kilka dni. Następnie skupiono się na obchodach jubileuszu szkoły. W ich ramach odbyły się zajęcia pływackie (na których instruktorzy uczyli, jak radzić sobie pod wodą oraz jak zapobiegać wypadkom), warsztaty z nauką szycia pluszowych zwierzątek, malowania graffiti, a także gry terenowe. W wolnym czasie młodzież mogła zrelaksować się, grając chociażby w Fußballgolfa, grę łudząco podobną do golfa, próbując swoich sił w parku wspinaczkowym, czy też zwiedzając najciekawsze obiekty w mieście Paderborn. Istotnym punktem wyjazdu było spotkanie z Burmistrzem miasta oraz wspólne zdjęcie. Ostatni dzień poświęcono celebrowaniu jubileuszu – odbyło się z tej okazji przyjęcie, na którym zgromadziły się tłumy – nie tylko młodszych, ale też i starszych.

Wyjazd należy ocenić bardzo pozytywnie. Nie zabrakło łez wzruszenia podczas pożegnań z rodzinami, do których niektórzy zdążyli się już przyzwyczaić. Te niezapomniane chwile z pewnością utkwią w pamięci każdego uczestnika projektu. Wyjazd był możliwy dzięki dofinansowaniu międzynarodowej organizacji Polsko- Niemiecka Współpraca Młodzieży, której działalność finansują rządy Polski i Niemiec.

Bartosz Ptak, IIf