Telefon: (16) 676-95-70      email: liceum@slowak.edu.pl                                                  
Czcionka
Kontrast
Język
I Liceum Ogólnokształcące w Przemyślu » Aktualności » Zaproszenie do NASA Space Apps Challenge 2022
Zaproszenie do NASA Space Apps Challenge 2022
Utworzono przez w dniu 26-09-2022

16 września 2022 r. uczniowie klas 4d, 3b i 3f mieli okazję uczestniczyć w spotkaniu z przedstawicielami ProtoLAB – ogólnodostępnej przestrzeni do realizacji projektów utworzonej przy Podkarpackim Centrum Innowacji.


Spotkanie służyło promocji największego kosmicznego wydarzenia na Podkarpaciu, na które Podkarpackie Centrum Innowacji zaprosiło naszych uczniów. W dniach 1 – 2 października w Centrum Sportu Akademickiego Politechniki Rzeszowskiej w Rzeszowie odbędzie się lokalna edycja NASA Space Apps Challenge. Licealiści i studenci będą tworzyć projekty i prototypy rozwiązań w obszarze lotnictwa i kosmonautyki, z wykorzystaniem danych satelitarnych NASA. Autorzy najlepszych rozwiązań otrzymają cenne nagrody.


W czasie spotkania uczniowie zdobyli również informacje o działalności ProtoLAB. W centrum Rzeszowa, na ulicy Lenartowicza 4, w nowoczesnym budynku znajduje się zespół dostępnych nieodpłatnie pracowni i przestrzeni coworkingowych, w których można zdobyć wiedzę i umiejętności, zawrzeć nowe znajomości i otrzymać dostęp do różnych technologii. Spotykający się tam uczniowie, studenci i pasjonaci różnych dziedzin tworzą zespoły i realizują projekty, na które można zyskiwać środki finansowe z PCI.