Telefon: (16) 676-95-70      email: liceum@slowak.edu.pl                                                  
Czcionka
Kontrast
Język
I Liceum Ogólnokształcące w Przemyślu » Aktualnoścititle_li=Erasmus+title_li=Projektytitle_li=Wymiany » Kadra “Słowaka” we Florencji
Kadra “Słowaka” we Florencji
Utworzono przez w dniu 30-09-2022

W dniach 11-18.09.2022 r. kadra przemyskiego Słowaka po raz kolejny wzięła udział w szkoleniach metodycznych w ramach programu Erasmus+.

Tym razem Pani Renata Pobidyńska, Pani Joanna Fudała i Pan Bartosz Buć odwiedzili słoneczną Italię, uczestnicząc w kursie pt. ” Social and Emotional Learning for Successful Schools” zorganizowanym przez Europass Teacher Academy we Florencji. W szkoleniu wzięli udział również nauczyciele z Holandii, Niemiec, Czech i Litwy. Cały tydzień obfitował w zdobywanie wiedzy teoretycznej i praktycznej dotyczącej społecznej i emocjonalnej inteligencji, samoświadomości oraz technik Mindfulness jako elementów wspierania procesu uczenia się i lepszego funkcjonowania w środowisku szkolnym.

Program Erasmus+ umożliwił nauczycielom zdobycie cennej wiedzy, poznanie włoskiej kultury i zwyczajów, ale także nawiązanie nowych przyjaźni z pedagogami z różnych części Europy.