Telefon: (16) 676-95-70      email: liceum@slowak.edu.pl                                                  
Czcionka
Kontrast
Język
I Liceum Ogólnokształcące w Przemyślu » Aktualnoścititle_li=Erasmus+title_li=Projektytitle_li=Wymiany » W Hiszpanii – Erasmus +
W Hiszpanii – Erasmus +
Utworzono przez w dniu 30-10-2022

W dniach od 8 do 15 października sześcioro uczniów (Zofia Slisz, Jakub Gazda, Aleksandra Komorek, Emilia Dryjańska, Amelia Kłymińska oraz Anna Węgielnik) wraz z trzema nauczycielkami z naszej szkoły (panią Renatą Pobidyńską, panią Tamarą Ryzner oraz panią Anetą Bednarczyk) wybrało się na wymianę młodzieżową do Hiszpanii w ramach projektu Erasmus + EBE: “Crossing borders”.

Grupa znalazła się w okolicach pięknego miasta – Salamanki. Pobyt umożliwił poznawanie hiszpańskiej kultury, obyczajów i kuchni poprzez: lekcję j. hiszpańskiego, pokazy naukowe, pokaz tańców ludowych, prezentację gier narodowych, czy degustację dań lokalnych. Uczniowie mieszkali u rodzin uczestników wymiany, przez co mogli obserwować codzienne życie w Hiszpanii oraz poćwiczyć użycie języków obcych – zarówno angielskiego, jak i hiszpańskiego. W czasie wolnym integrowali się z młodzieżą z innych krajów: Hiszpanii, Słowenii, Belgii i Włoch.

Uczniowie wrócili do domu szczęśliwi – wyjazd okazał się pouczający, a wspomnienia z niego – wspaniałe.