Telefon: (16) 676-95-70      email: liceum@slowak.edu.pl                                                  
Czcionka
Kontrast
Język
I Liceum Ogólnokształcące w Przemyślu » Aktualnoścititle_li=Współpraca » Młodzież “Dla Niepodległej”
Młodzież “Dla Niepodległej”
Utworzono przez w dniu 14-11-2022

Obchody Święta Niepodległości 2022 w Przemyślu zakończył piękny spektakl muzyczno-teatralny w wykonaniu młodzieży z naszej szkoły, która połączyła wspólne siły z uczniami z Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. Artura Malawskiego w Przemyślu. Spektakl wyreżyserował Pan Dariusz Lewandowski, aktor znany z musicalu Metro oraz Teatru Muzycznego Roma. Przepiękną oprawę muzyczną zapewnili Pani Joanna Gibała-Szelążek oraz Piotr Szelążek, którzy już wraz z innymi chórzystami od maja 2022 roku prowadzili warsztaty wokalne dla uczniów dwóch szkół. Spektakl muzyczno-teatralny to część projektu “Być jak ONA — Niepodległa!”, który złożony z wielu działań dał uczniom i mieszkańcom Przemyśla szansę na rozwój i pogłębienie wiedzy z zakresu niepodległości Polski. Jednym z działań były również warsztaty filmowe, które w pracowni filmowej naszej szkoły w magiczny sposób prowadziła Pani Anna Szopa.

Po koncercie, który odbył się w Przemyskim Centrum Kultury i Nauki ZAMEK nastąpiło uroczyste wręczenie nagród w Powiatowym Konkursie Plastycznym “Moja Ukochana — Niepodległa Polska” oraz podziękowań, dla osób, które wniosły ogromny udział w realizację projektu. Swoje gratulacje i podziękowania zarówno dla młodzieży, organizatorów jak i partnerów wydarzenia złożył również Pan Dyrektor Tomasz Dziumak.

Partnerzy realizacji projektu:
– Stowarzyszenie Wpierające Rozwój Edukacji na Obszarach Wiejskich SZANSA z Birczy,
– Towarzystwo Przyjaciół Nauk w Przemyślu,
– I Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego w Przemyślu,
– Zespół Państwowych Szkół Muzycznych im. Artura Malawskiego w Przemyślu,
-Przemyskie Centrum Kultury i Nauki ZAMEK,
-Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Turystyki w Birczy.

Koordynator działań: Tamara Ryzner