Telefon: (16) 676-95-70      email: liceum@slowak.edu.pl                                                  
Czcionka
Kontrast
Język
I Liceum Ogólnokształcące w Przemyślu » Aktualnoścititle_li=Konkursy » 45. Ogólnopolski Konkurs Krasomówczy i miejsce na podium
45. Ogólnopolski Konkurs Krasomówczy i miejsce na podium
Utworzono przez w dniu 04-12-2022

Finał konkursu odbył się w tym roku nietypowo, bo nie na zamku krzyżackim w Golubiu-Dobrzyniu, a w Warszawie. Organizację przejął Zarząd Główny Polskiego Towarzystwa Turystyczno Krajoznawczego. Przesłuchania najlepszych finalistów wojewódzkich miały miejsce 27 listopada 22 r. Naszą szkołę reprezentował Piotr Kuraś z klasy 2e. Przygotował on dziesięciominutowe wystąpienie z finału wojewódzkiego „Przemyśl- tysiącletnie miasto Wschodu” oraz piętnastominutowe , przeznaczone na finał ogólnopolski – „Podróż po Galicji”. Wymagana była także trzyminutowa, spontaniczna wypowiedź na wylosowany temat. Piotr zajął trzecie miejsce w Polsce.

Uczniowie naszego liceum mieli już wcześniej znaczące osiągnięcia w ogólnopolskim konkursie krasomówczym: Dawid Nodżak w 2015 r. zajął 2. miejsce, a Krzysztof Scheller w 1998 r. – 1. miejsce w Polsce.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Edyta Hrymak