Telefon: (16) 676-95-70      email: liceum@slowak.edu.pl                                                  
Czcionka
Kontrast
Język
I Liceum Ogólnokształcące w Przemyślu » Aktualności » Nietuzinkowy występ członków zespołu Last Minute. „Otuleni dźwiękiem” w wykonaniu uczniów naszej szkoły.
Nietuzinkowy występ członków zespołu Last Minute. „Otuleni dźwiękiem” w wykonaniu uczniów naszej szkoły.
Utworzono przez w dniu 05-01-2023
Fortepian, akordeon, wiolonczela, skrzypce, oraz inne, znane instrumenty stanowiły niespotykaną oprawę muzyczną przepięknego koncertu „Otuleni dźwiękiem” w wykonaniu uczniów naszej szkoły. Nietuzinkowy występ członków zespołu Last Minute – inspirownych twórczością ze wszystkich stron świata – stworzył niecodzienne i niezwykle oryginalne brzmienie w grudniowy wieczór.
11 grudnia 2022 roku młodzi artyści zagrali koncert w przepięknej scenerii Zamku Kazimierzowskiego w Przemyślu. Pomimo bardzo trudnych warunków atmosferycznych koncert zgromadził ponad 150 widzów, którzy z aplauzem przyjmowali każdy utwór. Młodzież zaskoczyła nie tylko doborem bardzo dojrzałego repertuaru, ale również swoją własną twórczością. Hitem koncertu był utwór napisany przez Ksenię Ficak „Never Ending Story”. W skład zespołu wchodzą: Michał Tkaczyk (fortepian), Kacper Farion (akordeon), Milena Gorczyca (skrzypce), Justyna Wojciechowska (wokal, saksofon), Wiktoria Skubida (wiolonczela), Dawid Buczek (gitara), Ksenia Ficak (wokal). To młodzi artyści, którzy są świadomi tego, co tworzą i kierunku, w jakim zmierzają.
Na przemyskiej scenie muzycznej zespół zadebiutował stosunkowo niedawno, ale szybko znalazł na niej swoje miejsce. Był to ich trzeci koncert na dużej scenie, jednak żaden z nich nie wydarza się dwa razy w takiej samej formie. Koncerty Last Minute cechuje bowiem znakomita aranżacja i odwaga sceniczna. Na co dzień młodzi artyści pracują pod opieką Pani Tamary Ryzner, która poprzez elastyczność i obserwację buduje zespół na jego zaletach, pozwalając młodym artystom mądrze czerpać z naturalnych talentów.