Telefon: (16) 676-95-70      email: liceum@slowak.edu.pl                                                  
Czcionka
Kontrast
Język
I Liceum Ogólnokształcące w Przemyślu » Aktualnoścititle_li=Osiągnięcia » Słowak najlepszy w Przemyślu
Słowak najlepszy w Przemyślu
Utworzono przez w dniu 19-01-2023

Znamy wyniki prestiżowego Rankingu Liceów Ogólnokształcących Perspektywy 2023. Kryteria Rankingu Liceów 2023 obejmowały wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych (30%), wyniki matury z przedmiotów dodatkowych (45%) oraz sukcesy w olimpiadach (25%). W tegorocznej klasyfikacji I Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego w Przemyślu uplasowało się na 206. miejscu w Polsce i 9. w województwie podkarpackim.

W Rankingu Maturalnym Liceów Ogólnokształcących 2023 jako jedyna szkoła z Przemyśla, na 204. miejscu w Polsce znalazł się nasz Słowak. Dodatkowym kryterium wejścia szkoły do rankingu było osiągnięcie przez uczniów wyniku powyżej 0,75 średniej krajowej z egzaminu maturalnego obowiązkowego z języka polskiego i matematyki.
Z kolei w Rankingu Szkół Olimpijskich 2023 – zajęliśmy 195 miejsce.

Wysokie pozycje rankingowe są sukcesem wynikającym ze współpracy grona pedagogicznego i ambitnych uczniów, a potwierdzeniem wysokiej jakości pracy szkoły jest honorowy tytuł Srebrnej Szkoły 2023 wraz ze związanym z tym graficznym znakiem jakości.

Ranking to doskonała rekomendacja dla kandydatów do szkół średnich pomocna w podjęciu decyzji o wyborze najlepszej szkoły. Zachęcamy więc do zapoznania się z pełnymi wynikami, które znajdziecie Państwo na stronie: https://2023.licea.perspektywy.pl/2023/rankings