Telefon: (16) 676-95-70      email: liceum@slowak.edu.pl                                                  
Czcionka
Kontrast
Język
I Liceum Ogólnokształcące w Przemyślu » Aktualnoścititle_li=Osiągnięcia » Podkarpacki Ranking Liceów i Techników 2023
Podkarpacki Ranking Liceów i Techników 2023
Utworzono przez w dniu 05-02-2023

1 lutego 2023 r. delegacje 10 najlepszych liceów i 10 najlepszych techników z województwa podkarpackiego stawiły się w auli Politechniki Rzeszowskiej na gali podsumowującej wyniki rankingu Fundacji Edukacyjnej Perspektywy. O miejscu w rankingu decydują wyniki egzaminów maturalnych osiągnięte przez uczniów poszczególnych szkół oraz sukcesy w olimpiadach przedmiotowych i tematycznych. W tym prestiżowym i uroczystym wydarzeniu uczestniczyli przedstawiciele dwóch szkół z Przemyśla:

– I liceum Ogólnokształcącego im. J. Słowackiego w Przemyślu,
– 4 Technikum w Przemyślu.

W skład szkolnych delegacji weszli nauczyciele, uczniowie oraz dyrektorzy: p. Tomasz Dziumak i p. Wojciech Psik. Urząd Miejski w Przemyślu reprezentowała Naczelnik Wydziału Edukacji i Sportu p. Renata Kochanowicz-Chalicka.
Uczestników gali przywitał rektor Politechniki Rzeszowskiej prof. dr hab. inż. Piotr Koszelnik podkreślając jednocześnie znaczenie sukcesu osiągniętego przez poszczególne szkoły. Zwrócił także uwagę na ponadprzeciętny poziom ich pracy edukacyjnej, wysokie kompetencje kadry nauczycielskiej oraz zaangażowanie młodzieży. Następnie słowa uznania i gratulację złożyła wszytkim uczetnikom Podkarpacka Kurator Oświaty p. Małgorzata Rauch. Podziękowała uczniom, nauczycielom i dyrektorom za osiągnięte bardzo wysokie wyniki dydaktyczne i wychowawcze. Po przemówieniach oraz części artystycznej, dyrektorzy najlepszych szkół odebrali listy gratulacyjne oraz dyplomy okolicznościowe.