Telefon: (16) 676-95-70      email: liceum@slowak.edu.pl
Język
I Liceum Ogólnokształcące w Przemyślu » Aktualnoścititle_li=Sport » Półfinał wojewódzki Licealiady w pływaniu
Półfinał wojewódzki Licealiady w pływaniu
Utworzono przez w dniu 03-03-2023

W dniu 23.02.0223r. w Lubaczowie odbył się półfinał wojewódzki Licealiady w pływaniu sztafetowym 6 x 50m stylem dowolnym. Świetnie w tych zawodach zaprezentowały się oba zespoły naszej szkoły. Dziewczęta po zaciętej walce z czasem 3:47,15 zajęły drugie miejsce ulegając jedynie zespołowi z Leżajska. Chłopcy wypływali natomiast miejsce trzecie z łącznym czasem sztafety 3:01,10. Obie drużyny wywalczyły awans do finału wojewódzkiego. Nasi reprezentanci startowali również w wyścigach indywidualnych. Adrianna Świdrak była najlepsza na dystansie 50m stylem dowolnym, Izabela Wujec wywalczyła drugie miejsce w stylu motylkowym, a Kacper Michalewski zajął trzecie miejsce na dystansie 50m stylem grzbietowym.

Drużynę I LO stanowili: Izabela Wujec, Karolina Hrynkiewicz, Aleksandra Komorek, Adrianna Świdrak, Katarzyna Marmura, Julia Choma, Amelia Dyjak, Zofia Pusz, Paweł Babiak, Mikołaj Jędruch, Michał Lisowski, Kacper Michalewski, Gabriel Pszonak, Maksym-Bohdan Woronin, Nazarij-Mykoła Woronin. Opiekunowie Dorota Thier, Renata Majewska