Telefon: (16) 676-95-70      email: liceum@slowak.edu.pl                                                  
Czcionka
Kontrast
Język
I Liceum Ogólnokształcące w Przemyślu » Aktualnoścititle_li=Erasmus+title_li=Projektytitle_li=Wymiany » „I am proud to be European” – zakończenie projektu
„I am proud to be European” – zakończenie projektu
Utworzono przez w dniu 12-03-2023
Wszystko się kiedyś kończy, niestety… Nasz projekt miał trwać 24 miesiące, a przez pandemię, zdalne nauczanie i brak możliwości podróżowania trwał 35 miesięcy. Ponad rok czekaliśmy na możliwość pierwszego wyjazdu, musieliśmy odwołać przyjazd naszych partnerów do Przemyśla, dokonaliśmy kilku zmian w oryginalnym projekcie, ale z czystym sumieniem możemy powiedzieć, że daliśmy radę!

35 tysięcy euro wydanych na cztery wyjazdy do Chorwacji, Rumunii, Włoch i Portugalii, niezliczone przyjaźnie, pyszne jedzenie, piękna pogoda i liczne przygody, a przede wszystkim – ludzie, ludzie! Otwarci, zaangażowani, ciekawi świata i lubiący dzielić się swoją wiedzą z innymi. Współpraca z naszymi partnerami była fantastyczna, żadnych problemów, spięć i niedociągnięć. Zrealizowaliśmy nasze cele: uczniowie rozwijali kompetencje miękkie, komunikowali się po angielsku, poznawali tradycje i kulturę innych krajów dzięki swoim kolegom, chwalili się naszą kulturą, nauczyli się doceniać to, co mamy u siebie. Najlepszą nagrodą dla nas, nauczycieli były ich uśmiechnięte buzie, zadowolenie i radość z możliwości podróżowania.

Dreams do come true!

Renata Pobidyńska
Koordynator ds. programu Erasmus+