Telefon: (16) 676-95-70      email: liceum@slowak.edu.pl                                                  
Czcionka
Kontrast
J臋zyk
I Liceum Og贸lnokszta艂c膮ce w Przemy艣luAktualno艣cititle_li=Wymiany 禄 Hallo, sprichst du Deutsch馃槉?
Hallo, sprichst du Deutsch馃槉?
Utworzono przez w dniu 05-04-2023

Wymiana m艂odzie偶y z I Liceum Og贸lnokszta艂c膮cego
im. J. S艂owackiego w Przemy艣lu i z Gimnazjum Schlo脽 鈥 Neuhaus w Paderborn


Wymiana m艂odzie偶y mi臋dzy naszymi szko艂ami jest integraln膮 cz臋艣ci膮 europejskiego projektu 鈥濭SN GOES EUROPE鈥. Ma on na celu integracj臋 kulturow膮 dw贸ch odmiennych j臋zykowo grup m艂odzie偶owych, umo偶liwia pokonanie dziel膮cych nas barier, bli偶sze poznanie oraz wymian臋 do艣wiadcze艅. Program wymiany realizujemy od 2003r.

Celem spotka艅 jest wzrost motywacji i zainteresowa艅 j臋zykowych uczni贸w. Codzienne obcowanie grup pozwala na znaczne rozszerzenie zasobu s艂ownictwa naszych uczni贸w, wzbogacenie wiedzy o regionie i kraju, jego zwyczajach, kulturze i 偶yciu codziennym rodzin. Staramy si臋 tak偶e da膰 uczniom okazj臋 do wsp贸艂pracy i wsp贸艂zawodnictwa realizuj膮c wsp贸lnie projekty j臋zykowe, organizuj膮c warsztaty oraz tradycyjne rozgrywki sportowe. Bardzo wa偶nym punktem programu s膮 hospitacje lekcyjne. Go艣cie zapoznaj膮 si臋 z polskim systemem nauczania i wychowania, poznaj膮 baz臋 naukow膮 szko艂y i jej funkcjonowanie. Realizacja programu naszej wymiany jest mo偶liwa dzi臋ki wsparciu finansowemu Polsko-Niemieckiej Wsp贸艂pracy M艂odzie偶y z siedzib膮 w Warszawie.

Chcieliby艣my, aby m艂odzie偶 pozosta艂a w sta艂ym kontakcie, korzystaj膮c z Internetu komunikowa艂a si臋, 膰wicz膮c praktyczne umiej臋tno艣ci j臋zykowe. Mamy nadziej臋, 偶e b臋dziemy kontynuowa膰 nasz膮 wsp贸艂prac臋 ze szko艂膮 w Paderborn, kt贸ra jak do tej pory przynosi owoce nie tylko w postaci lepszych umiej臋tno艣ci j臋zykowych, lecz tak偶e przyja藕ni uczniowskich i nauczycielskich.