Telefon: (16) 676-95-70      email: liceum@slowak.edu.pl                                                  
Czcionka
Kontrast
Język
I Liceum Ogólnokształcące w Przemyślu » Aktualnoścititle_li=Rajdy » 66. Ogólnopolski Rajd „Twierdza Przemyśl”
66. Ogólnopolski Rajd „Twierdza Przemyśl”
Utworzono przez w dniu 20-04-2023

W sobotę, 15 kwietnia uczniowie naszej szkoły mieli okazję, już po raz kolejny, wędrować z przemyskim oddziałem PTTK szlakiem Twierdzy Przemyśl. Zdecydowaliśmy się na trasę czternastokilometrową wiodącą przez forty: XI „Duńkowiczki”, X „Orzechowce”, IX „Brunner”, XVII „Ostrów”.

W trakcie rajdu podziwialiśmy krajobrazy podprzemyskich wsi i budzącą się po zimie przyrodę. Dodatkową atrakcją było zwiedzanie zakamarków fortów z I wojny światowej. Wędrówka zakończyła się pieczeniem kiełbasy na ognisku w forcie XVII „Ostrów”. Niestety nie mogliśmy długo odpoczywać po trudach marszu, gdyż zostaliśmy pożegnani rzęsistym wiosennym deszczem. Dla miłośników historii przewodnicy rajdu zorganizowali konkurs wiedzy o Twierdzy Przemyśl. Każdy uczestnik rajdu otrzymał pamiątkowy magnes oraz materiał krajoznawczy.

Wśród uczestników rajdu dominowała młodzież z klas pierwszych, ale nie zabrakło też reprezentantów pozostałych roczników. Łącznie w imprezie wzięło udział 67 uczniów (z klas: 1a, 1b, 1d, 1e, 1f, 2a, 2e, 3b, 3e, 4d), którymi opiekowały się panie: Małgorzata Krzeszowska, Edyta Hrymak, Joanna Radochońska-Sarna i Justyna Trojnar oraz pan Jarosław Dyrda.

Z turystycznym pozdrowieniem
Edyta Hrymak