Telefon: (16) 676-95-70      email: liceum@slowak.edu.pl                                                  
Czcionka
Kontrast
Język
I Liceum Ogólnokształcące w Przemyślu » Aktualności » Kurs matematyki „Rok Zerowy AGH” w Słowaku
Kurs matematyki „Rok Zerowy AGH” w Słowaku
Utworzono przez w dniu 08-05-2023

W ramach współpracy podpisanej między Akademią Górniczo – Hutniczą im. S. Staszica w Krakowie a I Liceum Ogólnokształcącym w Przemyślu w naszej szkole odbył się kurs „Roku Zerowego AGH”.

W trwającym 30 godzin dydaktycznych kursie, prowadzonym przez mgr Edytę Drozd, wzięło udział 22 przyszłych studentów politechnik i studiów technicznych. W ramach szkoleń uczniowie rozszerzali program matematyki o zagadnienia, które pogłębią, studiując na wybranych przez siebie uczelniach. Wykorzystywali nowo poznane narzędzia do rozwiązywania zadań maturalnych, przygotowywali się do udziału w „Konkursie o Diamentowy Indeks AGH” oraz powtarzali materiał do egzaminu maturalnego na poziomie rozszerzonym.

Podsumowaniem kursu był wykład dr. Juliana Janusa – adiunkta dydaktycznego na Katedrze Równań Różniczkowych Wydziału Matematyki Stosowanej Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie. Uczestniczyli w nim uczniowie biorący udział w projekcie „Rok Zerowy z AGH” oraz z klas 4a, 4b/f, 4d i 3a, realizujących program nauczania matematyki w zakresie rozszerzonym. Pracownik naukowy AGH w pierwszej części przedstawił ofertę edukacyjną Akademii, omówił zasady rekrutacji studentów na rok akademicki 2023/2024 oraz zachęcał do wyboru studiów na krakowskiej uczelni. Druga część wystąpienia dotyczyła geometrycznego zastosowania rachunku prawdopodobieństwa.

Kurs matematyki „Rok Zerowy AGH” będzie w ofercie szkoły również w kolejnych latach.

Edyta Drozd