Telefon: (16) 676-95-70      email: liceum@slowak.edu.pl                                                  
Czcionka
Kontrast
Język
I Liceum Ogólnokształcące w Przemyślu » Aktualności » Światowy Dzień Kreatywności i Innowacji
Światowy Dzień Kreatywności i Innowacji
Utworzono przez w dniu 10-05-2023

21 kwietnia, podczas Światowego Dnia Kreatywności i innowacji, gościliśmy
w naszej szkole Szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Marka Kuchcińskiego, pełnomocniczkę Prezesa rady Ministrów ds. GovTech i Ministra Edukacji i Nauki ds. Transformacji Cyfrowej Justynę Orłowską, Podkarpacką Kurator Oświaty Małgorzatę Rauch oraz licznie zgromadzonych Dyrektorów szkół ponadpodstawowych i nauczycieli języka polskiego.
            Obecność naszych Gości związana była z zakończeniem wdrażanego w I Liceum Ogólnokształcącym im. Juliusza Słowackiego w Przemyślu projektu, dotyczącego wykorzystania na lekcjach języka polskiego i grafiki komputerowej nowych technologii – gier komputerowych, którym Ministerstwo Edukacji  i Nauki zapewniło stałe miejsce w podstawie programowej języka polskiego.
            W kilkutygodniowej inicjatywie wzięli udział uczniowie i uczennice klas 2a i 3d, których zadaniem było zapoznanie się z grą komputerową „This War of Mine”, jej zestawienie z tekstami literackimi: „Pożegnaniem z Marią” Tadeusza Borowskiego oraz fragmentami „Pamiętnika z powstania warszawskiego” Mirona Białoszewskiego, a następnie zaprojektowanie plakatu związanego tematycznie z omawianymi na lekcjach języka polskiego zagadnieniami. Wnioski wypływające z cyklu przeprowadzonych zajęć zostały przedstawione przez nauczycielki języka polskiego: Panią Annę Dorociak i Panią Beatę Kryńską, zaś podsumowaniem działań projektowych zajął się nauczyciel informatyki i grafiki komputerowej Pan Piotr Kisiel. Ponadto uczennice i uczniowie, którzy byli zaangażowani w realizację innowacyjnego projektu, mieli okazję uczestniczyć w warsztatach zorganizowanych przez Mobilne Laboratoria Przyszłości oraz w spotkaniu z przedstawicielem firmy 11 bit studios – twórcy gry komputerowej „This War of Mine”.
             Efekty wspólnej pracy nauczycieli i uczniów przedstawiamy w poniższej fotorelacji, zachęcając jednocześnie do jej obejrzenia. Naprawdę warto!