Telefon: (16) 676-95-70      email: liceum@slowak.edu.pl                                                  
Czcionka
Kontrast
Język
I Liceum Ogólnokształcące w Przemyślu » Aktualności » II Obóz Studencki im. Wacława Felczaka w Sátoraliaújhely na Węgrzech
II Obóz Studencki im. Wacława Felczaka w Sátoraliaújhely na Węgrzech
Utworzono przez w dniu 07-07-2023

W dniach 1.07-6.07 grupa uczniów z naszej szkoły wzięła udział w II Obozie Studenckim im. Wacława Felczaka w Sátoraliaújhely na Węgrzech. W wydarzeniu wzięła udział młodzież polska (4 szkoły )i węgierska (3 szkoły).

Podczas obozu, 14 uczniów zacieśniało więzi zarówno między sobą jak i przyjaciółmi z południa. Umożliwił on również naukę języka węgierskiego, którego kilkoro z nas zaczęło się uczyć w tym roku szkolnym. W programie pojawiło się zwiedzanie okolicznych zamków. Obóz swoją obecnością zaszczycił Pan Sebastian Kęciek, Ambasador Polski na Węgrzech oraz Pani Zsófia Nagy-Vargha, zastępca sekretarza stanu ds. młodzieży w Ministerstwie Kultury i Innowacji. Uczestnicy obozu mieli też szansę poznać uniwersytety oferujące Hungarystykę w Polsce. Ponadto była okazja do bliższego poznania kultury węgierskiej poprzez wykłady, tańce i spływ Dragonboat po rzece Bodrog. W czasie wolnym spędzali wspólnie czas na basenie, hali sportowej, boiskach i kortach, a także bawiąc się podczas imprez takich jak “Mam talent”, czy dyskoteka.

Obóz umożliwił nawiązanie i zacieśnienie relacji, które z pewnością pozostaną z nami na całe życie.