Telefon: (16) 676-95-70      email: liceum@slowak.edu.pl                                                  
Czcionka
Kontrast
Język
I Liceum Ogólnokształcące w Przemyślu » Aktualności » XXIII OGÓLNOPOLSKI RAJD IM. DR. MIECZYSŁAWA ORŁOWICZA
XXIII OGÓLNOPOLSKI RAJD IM. DR. MIECZYSŁAWA ORŁOWICZA
Utworzono przez w dniu 01-10-2023

XXIII OGÓLNOPOLSKI RAJD IM. DR. MIECZYSŁAWA ORŁOWICZA

 

Wrzesień jest miesiącem rozpoczynającego się roku szkolnego oraz początkiem szkolnych imprez turystycznych. Inauguracją jest coroczny, już od dwudziestu trzech lat, rajd Orłowicza.  Tym razem miał miejsce 23.09.2023r.

 

84 uczniów naszej szkoły wędrowało pod opieką nauczycieli: Z. Czyżyk, J. Dyrdy, E. Hrymak, M. Krzeszowskiej, J. Radochońskiej-Sarny i J. Trojnar. Spotkaliśmy się przed Muzeum Narodowym Ziemi Przemyskiej, skąd autobusem przejechaliśmy do miejscowości Maćkowice. Przeszliśmy 14 km trasy przez Chałupki Bełwińskie i Bełwin do Rezerwatu „Dolina Hołubli”. W trakcie rajdu sprzyjała nam jeszcze letnia pogoda, choć był to już pierwszy dzień astronomicznej jesieni. Wędrowaliśmy przez las i rozpoznawaliśmy dominujące w nim gatunki drzew, szczególnie ciekawym okazał się buk.Rajd zakończył się w miejscu piknikowym w rezerwacie, gdzie na ognisku upiekliśmy kiełbasę.

 

Zapraszam 7 października do udziału w następnym, 67. rajdzie „Twierdza Przemyśl”, w trakcie którego odwiedzimy Fort I Salis Soglio, Fort XV Borek i Fort XXI Bakończyce.

 

Z turystycznym pozdrowieniem

Edyta Hrymak