Telefon: (16) 676-95-70      email: liceum@slowak.edu.pl                                                  
Czcionka
Kontrast
Język
I Liceum Ogólnokształcące w Przemyślu » Aktualnoścititle_li=Współpracatitle_li=Wymiany » 20 lat współpracy międzynarodowej  I LO Przemyśl – GSN Paderborn
20 lat współpracy międzynarodowej  I LO Przemyśl – GSN Paderborn
Utworzono przez w dniu 03-10-2023
W dniach 21.09.-28.09.2023 gościliśmy w Przemyślu nauczycieli i uczniów z niemieckiej szkoły w Paderborn. To dwudzieste nasze wspólne spotkanie organizowane w ramach wymiany uczniowskiej pomiędzy I LO i Gymnasium Schloss Neuhaus. Grupa niemiecka liczyła 11 uczniów. Byli oni zakwaterowani u rodzin następujących uczniów:

1.Bukowska Malwina (2a ILO)
2. Jurczyszyn Maciej (2a ILO)
3. Pach Maria (2a ILO)
4. Fedejko Jagoda (2b ILO)
5. Gałuszka Wiktoria (2b ILO)
6. Opaluch Kinga (2b ILO)
7. Jakubiszyn Jakub (2d ILO)
8. Kądziołka Natalia (2f ILO)
9. Lasek Nikola (2f ILO)
10. Klisko Kacper (2g ILO)
11. Wilczyńska Amelia (2g ILO)

Opiekę nad młodzieżą niemiecką sprawowali nauczyciele: Tessa Bremenkamp i Martin Goretzki, którzy byli gośćmi nauczycieli: Joanny Juchy i Moniki Szozdy.

W czasie swojego pobytu w Przemyślu goście z Niemiec realizowali bardzo bogaty program wymiany: podziwiali zabytki Starego Miasta, uczestniczyli w spotkaniu integracyjnym w klubie „Japa”, zwiedzali Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku, uczestniczyli w zajęciach sportowych oraz w warsztatach artystycznych. Mieli okazję poznać nasze zwyczaje i codzienne życie.

Ważnym punktem programu było spotkanie z Naczelnikiem Wydziału Edukacji i Sportu Panią Renatą Kochanowicz – Chalicką w Urzędzie Miejskim.
Realizacja programu była możliwa dzięki wsparciu finansowemu Polsko- Niemieckiej Współpracy Młodzieży.