Telefon: (16) 676-95-70      email: liceum@slowak.edu.pl                                                  
Czcionka
Kontrast
Język
I Liceum Ogólnokształcące w Przemyślu » Aktualnoścititle_li=Wymiany » Polsko-węgierska wymiana młodzieży
Polsko-węgierska wymiana młodzieży
Utworzono przez w dniu 15-10-2023

W dniach 01-06.10.2023 r. gościła w Przemyślu grupa węgierskiej młodzieży z zaprzyjaźnionej szkoły Dobo Istvan Gimnazjum w Egerze.

Ciepłe przyjęcie naszych gości i miłą atmosferę zapewnili uczniowie Słowaka z klas: 2b, 3a, 3c, 3e i 3f, mianowicie: Jagoda Fedejko, Joanna Świętczak, Olgierd Samburski, Izabela Wujec, Emilia Dryjańska, Ewa Pawłowska, Zofia Slisz, Aleksandra Komorek, Amelia Pikłowska, Sara Banicka, Oliwia Błaszczyk, Weronika Musak, Luiza Świetlicka, Emilia Urban i Wiktoria Winiarska. W czasie pobytu młodzież miała możliwość zwiedzić nasze piękne miasto, zgłębić jego kulturę i historię, a także lepiej się poznać podczas zajęć integracyjnych w szkole, gry w kręgle w Klubie Japa, czy wycieczki do Krakowa. Jednym z punktów programu było spotkanie w Urzędzie Miejskim z Naczelnikiem Wydziału Edukacji i Sportu, Panią Renatą Kochanowicz – Chalicką.

Nad całością wymiany czuwały organizatorki, nauczycielki języka angielskiego: Joanna Fudała, Monika Buczek, Renata Szmuc i Agnieszka Górka.