Telefon: (16) 676-95-70      email: liceum@slowak.edu.pl                                                  
Czcionka
Kontrast
Język
I Liceum Ogólnokształcące w Przemyślu » Aktualności » Wojewódzkie obchody Dnia Edukacji Narodowej
Wojewódzkie obchody Dnia Edukacji Narodowej
Utworzono przez w dniu 23-10-2023

W Filharmonii Podkarpackiej im. Artura Malawskiego w Rzeszowie w czwartek (12 października) odbyła się pierwsza część wojewódzkich uroczystości z okazji Dnia Edukacji Narodowej, podczas której nauczyciele i pracownicy oświaty z regionu zostali wyróżnieni odznaczeniami państwowymi i resortowymi.

Wojewoda podkarpacki Ewa Leniart wręczyła – nadane postanowieniem prezydenta RP – odznaczenia państwowe: Krzyże Zasługi oraz Medale za Długoletnią Służbę. Obchody były również okazją do wyróżnienia zasłużonych pedagogów nagrodami Ministra Edukacji i Nauki oraz nagrodami Podkarpackiego Kuratora Oświaty „Złoty Prym” przyznanymi dla wyróżniających się szkół i placówek.

Nagrodę Ministra Edukacji i Nauki z rąk Wojewody Podkarpackiego Pani Ewy Leniart oraz Podkarpackiego Kuratora Oświaty Pani Małgorzaty Rauch odebrała Pani Danuta Brud.

Drugą część uroczystości zaplanowano na piątek 13 października w Sali Kolumnowej Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie, gdzie Medal za Długoletnią Służbę odebrał Pan Paweł Polański.

W przygotowanie uroczystości wojewódzkich zostali zaangażowani uczniowie i nauczyciele I Liceum Ogólnokształcącego w Rzeszowie oraz I Liceum Ogólnokształcącego w Przemyślu. Reprezentantki szkolnej grupy teatralnej Uninvited Gloria Suszczak i Diana Suszczak wystąpiły w spektaklu performatywnym. Szczególne podziękowania otrzymali również uczniowie Michał Wiarski i Rafał Zając, których projekty graficzne zostały wybrane do przygotowania plakatów oraz zaproszeń. Opiekunami uczniów byli Pani Tamara Ryzner oraz Pan Piotr Kisiel.

Za szczególne zaangażowanie naszej szkoły w przygotowanie uroczystości wojewódzkich Pan Dyrektor Tomasz Dziumak otrzymał srebrną monetę upamiętniającą 250. rocznicę powołania Komisji Edukacji Narodowej wyemitowaną przez Narodowy Bank Polski.