Telefon: (16) 676-95-70      email: liceum@slowak.edu.pl                                                  
Czcionka
Kontrast
Język
I Liceum Ogólnokształcące w Przemyślu » Aktualnoścititle_li=Sport » Udział w obchodach Święta Nauk Ścisłych w AGH w Krakowie
Udział w obchodach Święta Nauk Ścisłych w AGH w Krakowie
Utworzono przez w dniu 01-12-2023

W dniu 20 listopada 2023 r klasa 3a pod opieką p. Edyty Drozd i p. Wojciecha Sulika wzięła udział w „Science Show” w ramach obchodów Święta Nauk Ścisłych w Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Nasze liceum otrzymało zaproszenie do udziału w wydarzeniu jako szkoła prowadząca kurs „Rok Zerowy AGH” (dzięki porozumieniu zawartemu między I LO oraz uczelnią).

Podczas „Science Show” uczniowie uczestniczyli w wykładzie z matematyki „Sekrety Rekurencji” prowadzonym przez dr Katarzynę Czyżewską (Wydział Matematyki Stosowanej AGH) oraz w pokazie doświadczeń „Niesamowita fizyka w doświadczeniach” prowadzonym przez mgr. inż. Michała Kuda (Wydział Fizyki i Informatyki Stosowanej AGH).

Udział w „Science Show” pozwolił przyszłym studentom poznać jedną z najlepszych uczeni w kraju, wziąć udział w fascynującym wykładzie łączącym gry logiczne z modelami matematycznymi i niemal udowodnić, że „Każde n kotów jest w tym samym kolorze”. Tegoroczny pokaz doświadczeń fizycznych oparty był na własnościach pierwiastków wchodzących w skład powietrza. Uczniowie badali właściwości próżni, wysyłali w powietrze balony wypełnione różnego typu gazami i tworzyli wielkie kłęby chmur.

Uczelnia dostarczyła uczestnikom show wielu niezapomnianych wrażeń.