Telefon: (16) 676-95-70      email: liceum@slowak.edu.pl                                                  
Czcionka
Kontrast
Język
I Liceum Ogólnokształcące w Przemyślu » Aktualnoścititle_li=Sport » Mistrzostwa I Liceum Ogólnokształcącego im. Juliusza Słowackiego w Przemyślu w szachach szybkich
Mistrzostwa I Liceum Ogólnokształcącego im. Juliusza Słowackiego w Przemyślu w szachach szybkich
Utworzono przez w dniu 16-01-2024

19 grudnia 2023 roku odbyły się I Mistrzostwa I Liceum Ogólnokształcącego im. Juliusza Słowackiego w Przemyślu w szachach szybkich. Zawody oficjalnie otworzył dyrektor szkoły, pan Tomasz Dziumak, zachęcając szachistów do zmagań oraz życząc zwycięstwa najlepszym. Turniej odbywał się na dystansie 7 rund o długości 12 minut +5 sekund dla zawodnika, pod czujnym okiem sędziego, pana Jerzego Kuzio. W mistrzostwach wzięło udział 16 uczniów; 9 z nich z rankingiem FIDE.

Poziom zawodów był wysoki, a na szachownicach działo się bardzo dużo. Po ciężkich bojach pierwszym mistrzem szkoły został Tomasz Drozd (klasa II a) z dorobkiem 6 punktów, drugie miejsce zajął Hubert Rużyło (klasa III a) z wynikiem 5 punktów, a trzeci był Kamil Nowak (klasa I a) także z wynikiem 5 punktów. Dla najlepszych były puchary, a wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy oraz słodki prezent w postaci czekolady. Nagrody wręczyła wicedyrektor, pani Aneta Bednarczyk.

Opiekunami uczniów byli pedagodzy szkolni: pan Przemysław Mac oraz pani Justyna Kulczycka- Cieśla.

Dziękujemy SKKS – owi Przemyśl za użyczenie sprzętu. Do zobaczenia przy szachownicy.