Telefon: (16) 676-95-70      email: liceum@slowak.edu.pl                                                  
Czcionka
Kontrast
Język
I Liceum Ogólnokształcące w Przemyślu » Aktualnoścititle_li=Osiągnięcia » Słowak nadal najlepszy w Przemyślu
Słowak nadal najlepszy w Przemyślu
Utworzono przez w dniu 01-02-2024

W styczniu br. opublikowane zostały wyniki prestiżowego Rankingu Liceów Ogólnokształcących Perspektywy 2024, na które co roku czekają dyrektorzy szkół, nauczyciele i organy prowadzące szkoły. Wyniki Rankingu często mają ogromny wpływ na decyzje ósmoklasistów, którzy już za kilka miesięcy będą wybierać dla siebie szkołę średnią.

 

W Rankingu Liceów 2024 wzięto pod uwagę: wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych (30%), wyniki matury z przedmiotów dodatkowych (45%) oraz sukcesy w olimpiadach (25%).

 

Miło nam donieść, że w Podkarpackim Rankingu Liceów Ogólnokształcących 2024 w pierwszej dziesiątce ponownie znalazło się I Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego w Przemyślu, zajmując 9. miejsce. Natomiast w Rankingu Ogólnopolskim Słowak uplasował się na 208. miejscu. Potwierdzeniem wysokiej jakości pracy szkoły jest honorowy tytuł Srebrnej Szkoły 2024 wraz ze związanym z tym graficznym Znakiem Jakości.

 

W Rankingu Maturalnym Liceów Ogólnokształcących 2024, jako jedyna szkoła z Przemyśla, nasz Słowak znalazł się. na 223. miejscu w Polsce. Tu dodatkowym kryterium wejścia szkoły do rankingu było osiągnięcie przez uczniów wyniku powyżej 0,75 średniej krajowej z egzaminu maturalnego obowiązkowego z języka polskiego i matematyki. Z kolei w Rankingu Szkół Olimpijskich 2024 – zajęliśmy 116 miejsce, awansując o 80 miejsc na liście, w porównaniu z rokiem 2023.

 

Ranking jest cennym narzędziem diagnostycznym szkoły, zaś dla kandydatów do szkół średnich może być pomocny w podjęciu decyzji o wyborze najlepszej ścieżki kształcenia.

 

Zachęcamy więc do zapoznania się z pełnymi wynikami, które znajdziecie Państwo na stronie: perspektywy.pl

AB