Telefon: (16) 676-95-70      email: liceum@slowak.edu.pl                                                  
Czcionka
Kontrast
Język
I Liceum Ogólnokształcące w Przemyślu » Aktualności » Brawa dla Zosi i Michała za 1. miejsce w 50. Ogólnopolskim Turnieju Tańca Towarzyskiego
Brawa dla Zosi i Michała za 1. miejsce w 50. Ogólnopolskim Turnieju Tańca Towarzyskiego
Utworzono przez w dniu 20-02-2024

50. Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego o “Puchar Profesora Mariana Wieczystego ” jest prawdziwym świętem tańca – są to 3 dni eliminacji, emocji, rywalizacji i sukcesów na parkiecie. To jedyny w Polsce turniej tańca z regulaminem, którego autorem był prof. Marian Wieczysty – twórca polskiego tańca towarzyskiego. Turniej ocenia komisja sędziowska reprezentująca całą Polskę. Co roku impreza bije rekordy popularności, goszcząc na parkiecie nawet 2000 par tanecznych. Emocje tancerzy, ich wysiłek, chęć jak najlepszego zaprezentowania się robią wielkie wrażenie na widowni. Turniej ten odbywa się w grudniu i jest podsumowaniem całego roku tanecznego dla startujących par. Już samo znalezienie się w finale jest olbrzymim sukcesem i dowodem wielkich umiejętności tancerzy.

W tym roku w turnieju wzięło udział pięć par z Przemyśla z Golden Dance, a tylko jedna para nie tylko przeszła do finału, ale też wygrała eliminacje. Zofia Zybińska kl. I c i Michał Biały kl. 3 b, uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego, tańczyli w stylu standardowym w klasie C w kategorii 16 + ( kategoria par dorosłych); razem z nimi do rywalizacji przystąpiło 38 innych par z całej Polski. Ich taniec spodobał się na tyle sędziom, że zajęli 1. lokatę i tym samym awansowali do kolejnej klasy tanecznej B w tańcach standardowych. Radości było co niemiara, bo jak do tej pory, jeszcze żadnej parze z Przemyśla nie udało się zdobyć 1. miejsca w tak prestiżowym turnieju. Michał Biały i Zofia Zybińska tańczyli również w stylu latynoamerykańskim w klasie tanecznej B 16+. Zdobyli 5. miejsce i również, pokonując 53 pary, zostali przekwalifikowani do klasy A – najwyższej klasy mistrzowskiej w Polsce.

Tancerze na swoje osiągnięcia pracują od wielu lat. Michał od 5 roku życia jest wychowankiem Studia Tańca Golden Dance, natomiast Zosia naukę tańca rozpoczęła w wieku 4 lat od tańca klasycznego, uczęszczając na zajęcia baletu do Studia Baletowego Terapsychora Galiny Kowal. W wieku 9 lat rozpoczęła naukę tańca towarzyskiego w Studiu Tańca Golden Dance. Ich osiągnięcia taneczne to ogrom wyrzeczeń i godziny pracy na sali treningowej. Aktualnie trenują 4-5 razy w tygodniu, do tego jeszcze dochodzi trening kondycyjny.

O osiągnięciach naszych uczniów można przeczytać w tygodniku „Życie Podkarpackie” (wydanie z dnia 17 stycznia 2024r.).

ZZ
zdjęcia: Tomasz Zybiński