Telefon: (16) 676-95-70      email: liceum@slowak.edu.pl                                                  
Czcionka
Kontrast
Język
I Liceum Ogólnokształcące w Przemyślu » Aktualnoścititle_li=Osiągnięcia » Dyplomy w Podkarpackim Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2024 wręczone
Dyplomy w Podkarpackim Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2024 wręczone
Utworzono przez w dniu 06-03-2024

W piątek 01 marca 2024 r. w auli Politechniki Rzeszowskiej odbyła się uroczysta gala Podkarpackiego Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2024. Wyróżnienia wręczono w dwóch kategoriach: 20 najlepszych liceów i 20 najlepszych techników województwa podkarpackiego. O miejscu w rankingu decydowały wyniki egzaminów maturalnych osiągnięte przez uczniów poszczególnych szkół oraz sukcesy w olimpiadach przedmiotowych i tematycznych.
W gronie wyróżnionych znalazły się dwie szkoły z Przemyśla:
I Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego w Przemyślu, które uplasowało się na IX miejscu oraz Zespół Szkół Elektronicznych i Ogólnokształcących im. prof. Janusza Groszkowskiego w Przemyślu – na miejscu XIV.

Dyplomy i listy gratulacyjne przedstawicielom najlepszych szkół wręczyli rektor PRz, prof. dr hab. inż. Piotr Koszelnik i Podkarpacki Kurator Oświaty P. Dorota Nowak-Maluchnik. W składzie szkolnej delegacji znaleźli się: dyrektor szkoły P. Tomasz Dziumak, wicedyrektor szkoły P. Aneta Bednarczyk, P. Agata Wowk-Musiał nauczycielka matematyki oraz uczniowie. Urząd Miejski w Przemyślu reprezentował Inspektor Wydziału Edukacji i Sportu – P. Robert Sosnowski.

Rektor Politechniki Rzeszowskiej prof. P. Koszelnik, gratulując wyróżnionym szkołom, podkreślił, że dla uczelni to zaszczyt gościć w swoich murach reprezentantów najlepszych szkół. Młodzieży rekomendował studia na Politechnice Rzeszowskiej, które dają gwarancję znakomitego rozwoju, realizacji pasji i perspektywę atrakcyjnej pracy. Następnie słowa uznania i gratulacje złożyła wszystkim wyróżnionym szkołom Podkarpacka Kurator Oświaty P. Dorota Nowak-Maluchnik. Podziękowała uczniom, nauczycielom i dyrektorom za osiągnięte bardzo wysokie wyniki dydaktyczne i wychowawcze.

Zgromadzeni w auli PRz mieli okazję wysłuchania wykładu „Ekologia w transporcie lotniczym” przygotowanego przez dr. hab. inż. Andrzeja Majkę, prof. PRz, kierownika Katedry Inżynierii Lotniczej i Kosmicznej na Wydziale Budowy Maszyn i Lotnictwa, zaś w części artystycznej wystąpił Zespół Artystyczny FORTE PRz.

AB