Telefon: (16) 676-95-70      email: liceum@slowak.edu.pl                                                  
Czcionka
Kontrast
Język
I Liceum Ogólnokształcące w Przemyślu » Aktualnoścititle_li=Konkursy » L Olimpiada Geograficzna
L Olimpiada Geograficzna
Utworzono przez w dniu 14-03-2024

Pierwsza Olimpiada Geograficzna miała miejsce w 1974/75roku szkolnym. Od początku istnienia Olimpiady Geograficznej jej głównymi celami są:
• rozbudzanie wśród młodzieży szkolnej zainteresowania geografią i naukami geograficznymi,
• odkrywanie i rozwijanie uzdolnień,
• pobudzanie do twórczego myślenia,
• podnoszenie poziomu wiedzy geograficznej uczniów i umiejętności jej zastosowania.

W trwającym roku szkolnym próbę sprostania zadaniom geograficznym podjął uczeń klasy 3e, Piotr Kuraś. W pierwszym etapie olimpiady napisał pracę naukową na jeden z czterech wybranych tematów: „Współczesne procesy depopulacji oraz ich oddziaływanie na środowisko geograficzne w Przemyślu”. Została ona oceniona na maksymalną liczbę punktów; Piotr otrzymał wyróżnienie „ Za najlepszą pracę w województwie” i równocześnie zakwalifikował się do etapu okręgowego olimpiady.

Drugi etap jest dwudniowy. W pierwszym dniu uczestnicy rozwiązują trzy testy pisemne, osoby które uzyskają najlepsze wyniki mogą wziąć udział w drugim dniu zawodów w części ustnej. Piotr uczestniczył w drugim dniu rywalizacji i ostatecznie uzyskał wynik 102 punktów. Decyzją Komitetu Głównego Olimpiady Geograficznej w Warszawie z dnia 9 marca dopuszczono do III etapu centralnego 124 uczniów, którzy uzyskali co najmniej 108,5 punktów.

Zachęcam wszystkich zainteresowanych geografią do udziału w przyszłorocznej olimpiadzie. Tematy prac publikowane są już w czerwcu.

Edyta Hrymak