Telefon: (16) 676-95-70      email: liceum@slowak.edu.pl                                                  
Czcionka
Kontrast
Język
Dzień Języków Obcych
Utworzono przez w dniu 27-03-2024

V Powiatowe Dyktando z Języka Niemieckiego Das Deutsche Diktat

W piątek 22 marca 2024 r. odbył się w naszej szkole Dzień Języków Obcych. W zaplanowanych na ten dzień wydarzeniach uczestniczyli uczniowie naszej szkoły oraz uczniowie i nauczyciele szkół podstawowych. Program obejmował: dyktando z j. niemieckiego dla uczniów szkół podstawowych, przedstawienie oferty rekrutacji I LO, omówienie programu studiów filologicznych UR . Wydarzenia realizowali nauczyciele języków obcych: pani Joanna Jucha, pani Tamara Ryzner, pani Monika Szozda, pan Bartosz Buć. Plakaty przygotowały uczennice kl.IIIc: Zofia Slisz i Ewa Pawłowska pod kierunkiem pani Agnieszki Pielech.

Wyniki konkursu ” Das Deutsche Diktat”

Dyktando z Języka Niemieckiego Das Deutsche Diktat ma na celu rozwijanie zainteresowania językiem niemieckim, podnoszenie kompetencji językowych w zakresie pisowni oraz motywowanie uczniów do nauki języka niemieckiego. Partnerami konkursu są Goethe- Institut w Warszawie i Katedra Germanistyki Uniwersytetu Rzeszowskiego.

W konkursie wzięli udział uczniowie szkół podstawowych z terenu Przemyśla i powiatu przemyskiego. Reprezentowane były: Szkoła Podstawowa nr 1 w Przemyślu, Szkoła Podstawowa nr 1 w Żurawicy, Szkoła Podstawowa w Małkowicach oraz Szkoła Podstawowa im. Św. Jadwigi Królowej w Krasiczynie. Tytuł Powiatowego Mistrza Ortografii Niemieckiej w roku szkolnym 2023/24 otrzymała Kinga Zwierzyńska, uczennica Szkoły Podstawowej w Małkowicach. Tytuł Powiatowego Wicemistrza Ortografii Niemieckiej uzyskały uczennice Szkoły Podstawowej w Krasiczynie – Alicja Polkowska (II miejsce) oraz Paulina Ossolińska (III miejsce) uczennica Szkoły Podstawowej nr 1 w Żurawicy. Zwycięzców do udziału w konkursie przygotowali nauczyciele germaniści- pani Magdalena Wardęga, pan Piotr Tarnawski i pani Elżbieta Fiń. Nagrody ufundował Goethe- Institut w Warszawie, a dyplomy zaprojektował Marek Mraka, uczeń klasy 4a.

V Powiatowe Dyktando z Języka Niemieckiego znalazło się w „Wykazie zawodów wiedzy, artystycznych i sportowych, organizowanych w roku szkolnym 2023/2024 przez kuratora oświaty i inne podmioty działające na terenie szkoły, które mogą być wymienione na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej”. Dla laureatów pierwszych trzech miejsc oznacza to dodatkowe punkty przy rekrutacji do szkół. Nad prawidłowym przebiegiem dyktanda czuwała pani Joanna Jucha.

Gratulujemy nagrodzonym i dziękujemy wszystkim uczestnikom oraz nauczycielom opiekunom.

Zapraszamy serdecznie do udziału w kolejnym dyktandzie z języka niemieckiego!