Telefon: (16) 676-95-70      email: liceum@slowak.edu.pl                                                  
Czcionka
Kontrast
Język
I Liceum Ogólnokształcące w Przemyślu » Aktualności » Matematyczny sukces! – czas na podsumowanie XXXIX Matematycznego Konkursu im. prof. Jana Marszała
Matematyczny sukces! – czas na podsumowanie XXXIX Matematycznego Konkursu im. prof. Jana Marszała
Utworzono przez w dniu 04-04-2024

Konkurs Matematyczny, popularnie zwany w naszej szkole „Marszałem”, cieszy się od lat niesłabnącym zainteresowaniem. Co roku, chęć udziału w tym właśnie konkursie zgłasza wielu uczniów, poddających swoje matematyczne umiejętności niełatwej próbie. Do ostatniego etapu o zasięgu wojewódzkim docierają najlepsi z najlepszych. W tym roku szkolnym etap finałowy XXXIX Konkursu Matematycznego im. prof. Jana Marszała osiągnęli następujący uczniowie: Adam Strzyż (1A), Tomasz Drozd (2A), Gracjan Petruch (2A), Rafał Zając (3A), Kornelia Garbowska (4B) oraz Martyna Pszonak (4F). Etap finałowy, o zasięgu wojewódzkim wyłonił laureatów, wśród których znalazł się również uczeń naszej szkoły Gracjan Petruch. W dniu 26 marca w I LO w Łańcucie odbyła się uroczystość wręczenia nagród i dyplomów dla laureatów oraz wyróżnionych uczniów. Serdecznie gratulujemy finalistom i laureatowi! Brawo Gracjan!

Życzymy dalszych sukcesów! Przyszły rok szkolny to rok 40-tych urodzin konkursu, warto pięknie przygotować się na ten jubileusz!

Napisała: Agata Wowk-Musiał.