Telefon: (16) 676-95-70      email: liceum@slowak.edu.pl                                                  
Czcionka
Kontrast
Język
I Liceum Ogólnokształcące w Przemyślu » Aktualnoścititle_li=Erasmus+title_li=Wymiany » W Portugalii – job shadowing
W Portugalii – job shadowing
Utworzono przez w dniu 30-04-2024

Trzeci rok Akredytacji w ramach programu Erasmus+ to również tzw. job shadowing, czyli wyjazd nauczycieli do zaprzyjaźnionej szkoły w celu poznania zasad jej funkcjonowania, jej uczniów, nauczycieli i pracowników. Z takich podróży przywozimy nowe pomysły dotyczące funkcjonowania szkoły oraz doświadczenia zebrane w czasie obserwowania lekcji i zajęć dodatkowych.

Tak było i tym razem. Pani wicedyrektor Aneta Bednarczyk; nauczycielka języka angielskiego, a zarazem koordynatorka projektu Erasmus+ w naszej szkole, pani Renata Pobidyńska oraz pani Agnieszka Organ, nauczycielka języka niemieckiego odwiedziły External Alvares Cabral, szkołę średnią w Lizbonie. Wizyta rozpoczęła się 16 marca 24 r. i trwała cały tydzień. Złożyły się na nią rozmowy z uczniami i nauczycielami oraz udział w lekcjach: języka angielskiego, hiszpańskiego, portugalskiego, psychologii oraz wychowania fizycznego. Najważniejszym punktem programu okazał się udział w targach edukacyjnych, spektakularnym wydarzeniu organizowanym raz w roku dla całej społeczności uczniowskiej Lizbony. Rozmach imprezy był niesamowity, różnorodność oferty fantastyczna, a zainteresowanie uczniów przeszło nasze najśmielsze oczekiwania.

Wnioski? Nasza szkoła nie ma się czego wstydzić, jeśli chodzi o ofertę edukacyjną i kadrę. Możemy pomyśleć o zlikwidowaniu dzwonków oraz ( co absolutnie nie zależy od nas) zmniejszeniu liczebności klas i grup. Poza tym liceum jest na dobrym, średnim europejskim poziomie i możemy być dumni z naszych osiągnięć.

RP