Telefon: (16) 676-95-70      email: liceum@slowak.edu.pl                                                  
Czcionka
Kontrast
Język
I Liceum Ogólnokształcące w Przemyślu » Aktualności » „Niech pokolenia pokoleniom podają pamiątkę dnia tego” – Jan N. Zboiński
„Niech pokolenia pokoleniom podają pamiątkę dnia tego” – Jan N. Zboiński
Utworzono przez w dniu 10-05-2024

30 kwietnia był dla naszej społeczności szkolnej dniem zarówno uroczystym, jak i radosnym – obchodziliśmy 233 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja. Z tej okazji, klasa 2c pod opieką Pani Kamili Sujkowskiej przygotowała akademię upamiętniającą to wydarzenie. Opracowanie historyczne, przygotowane przy pomocy Pana Jarosława Dyrdy, pozwoliło przybliżyć genezę Konstytucji i wybitne postacie z nią związane. Występ uświetniła oprawa artystyczna, która powstała pod opieką Pana Piotra Szelążka.

Akademia pozwoliła nam wszystkim zatrzymać się na chwilę w zawrotnym tempie codziennego życia i pochylić nad tym, co istotne. Wspominaliśmy nie tylko uchwalenie Konstytucji, ale też rocznicę śmierci Majora Henryka Dobrzańskiego – wybitnego wojskowego związanego z naszym miastem. Ostatni dzień kwietnia upłynął w naszej szkole w podniosłej, lecz także szczęśliwej atmosferze. Cieszyliśmy się, że możemy razem świętować i kultywować pamięć o aktach patriotyzmu i intelektualnej pracy naszych rodaków.

My, klasa 2c, bardzo dziękujemy za pomoc wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły, którzy pomogli nam w przygotowaniu akademii.