Telefon: (16) 676-95-70      email: liceum@slowak.edu.pl                                                  
Czcionka
Kontrast
Język
Droniada Junior
Utworzono przez w dniu 02-06-2024

W środę, 29 maja 2024r. w Katowicach na Wydziale Transportu Politechniki Śląskiej odbyły się zawody Droniada Junior. Organizatorami wydarzenia były: Fundacja Instytut Mikromakro, Little Bit Academy oraz Politechnika Śląska. W zawodach brało udział 27 drużyn Juniorów (uczniów ze szkół ponadpodstawowych). Konkurencja polegała na zrealizowaniu dwóch zadań. Aby zrealizować zadanie nr 1 należało napisać program, sterujący misją drona transportowego, który miał dostarczyć przesyłkę z punktu A do punktu B, po drodze omijając ustawione przeszkody. Natomiast zadanie nr 2 polegało na wykazaniu się umiejętnościami pilotażu dronem, poprzez pokonanie toru przeszkód ustawionego przez organizatorów.

Poziom był bardzo wyrównany i wszystkie drużyny bardzo dobrze wykonały poszczególne zadania. Dwie drużyny z I LO w Przemyślu spisały się znakomicie, ale niestety nie udało się nam awansować do ścisłego finału. Zadecydowała o tym niewielka różnica punktów.

Po zawodach uczestnicy mieli okazję zwiedzić laboratoria na Wydziale Transportu Politechniki Śląskiej oraz wziąć udział w warsztatach programowania i mechatroniki. Pomimo braku awansu do finału, nasi uczniowie wracali do Przemyśla uśmiechnięci. Nabrali dużo nowych doświadczeń i zawarli nieoczekiwane znajomości.

Serdecznie wszystkim gratulujemy i dziękujemy za wspólną zabawę!!!