Telefon: (16) 676-95-70      email: liceum@slowak.edu.pl                                                  
Czcionka
Kontrast
Język
I Liceum Ogólnokształcące w Przemyślu » Aktualności » MĘSKA REPREZENTACJA SŁOWAKA BRĄZOWYM MEDALISTĄ MISTRZOSTW POLSKI
MĘSKA REPREZENTACJA SŁOWAKA BRĄZOWYM MEDALISTĄ MISTRZOSTW POLSKI
Utworzono przez w dniu 04-06-2024

🏑🥉🏑🥉🏑🥉🏑🥉🏑
MĘSKA REPREZENTACJA SŁOWAKA BRĄZOWYM MEDALISTĄ MISTRZOSTW POLSKI❗❗❗OGROMNY SUKCES UNIHOKEISTÓW❗❗❗
🏑🥉🏑🥉🏑🥉🏑🥉🏑

W dniach 01-02.06.2024r w Elblągu odbyły się Mistrzostwa Polski w unihokeju chłopców. Na turnieju rywalizowały najlepsze drużyny z całej Polski wyłonione w ramach regionalnych, a następnie wojewódzkich eliminacji, w tym drużyna I Liceum Ogólnokształcącego w Przemyślu.

I Liceum Ogólnokształcące trafiło do grupy “C” z drużynami reprezentującymi ZS 1 Nowy Targ, IV LO Toruń, ZST Szczecinek oraz ZS 3 Hrubieszów. Po 4 meczach rozegranych w fazie grupowej Reprezentacja Słowaka nie odnosząc żadnej porażki pewnie zajęła pierwsze miejsce w grupie i awansowała do półfinałów.

Wyniki fazy grupowej:
I LO 3:2 Nowy Targ (Bramki: 2x Jasiński P., Radoń)
I LO 5:0 Hrubieszów (Bramki: Jasiński P., Jasiński T., Hrynkiewicz, Koszła, Matulewski)
I LO 2:0 Toruń (Bramki: Jasiński P., Radoń)
I LO 1:1 Szczecinek (Bramka: Jasiński P.)

W półfinale nasza drużyna trafiła na zespół z Dębicy, który zajął drugie miejsce w grupie “B”. Cały mecz był bardzo wyrównany, nieznacznie przeważała drużyna Słowaka. Mecz jednak nie znalazł rozstrzygnięcia w regulaminowym czasie gry (remis 1:1, Bramka: Jasiński P.) i konieczne było przeprowadzenie konkursu rzutów karnych.

W rzutach karnych niestety okazał się lepszy zespół z Dębicy, a reprezentacja I LO w Przemyślu trafiła do meczu o 3 miejsce. Ponownie mierząc się z zespołem z Nowego Targu, w meczu o 3 miejsce drużyna z I LO udowodniła swoją wyższość i zwyciężyła wynikiem 3:1 (Bramki: 3x Jasiński P.) zdobywając wymarzony medal na Mistrzostwach Polski.

Dziękujemy wszystkim, którzy przez cały rok wykazywali ogromną determinację oraz wsparcie dla naszego przedsięwzięcia i naszej drużyny. W szczególności pragniemy podziękować Pani Elżbiecie Niegowskiej-Śliwiak, która przez cały rok opiekowała się drużyną podczas kolejnych etapów rozgrywek. Panu Prezydentowi Miasta Przemysla, Wojciechowi Bakunowi dziękujemy za wiarę w nasze możliwości i duże wsparcie finansowe, bez którego wyjazd na Mistrzostwa Polski do Elbląga nie doszedłby do skutku.
Dziękujemy również Naszym Rodzicom, Dyrektorowi Szkoły Tomaszowi Dziumakowi, Radzie Rodziców I LO, którzy znacząco przyczynili się do realizacji naszego sportowego marzenia.

🏑🏑🏑GRATULACJE 🏑🏑🏑

Tomasz Jasiński II D
Kacper Hrynkiewicz II D
Szymon Koszła II D
Jakub Jakubiszyn II D
Gabriel Matulewski II D
Piotr Jasiński III A
Bartosz Radoń III A
Szymon Partyka IV D