Telefon: (16) 676-95-70      email: liceum@slowak.edu.pl                                                  
Czcionka
Kontrast
Język
I Liceum Ogólnokształcące w Przemyślu » Aktualnoścititle_li=Osiągnięcia » Szkolna grupa teatralna z nagrodzonym spektaklem pełnym magii na Zamku Kazimierzowskim
Szkolna grupa teatralna z nagrodzonym spektaklem pełnym magii na Zamku Kazimierzowskim
Utworzono przez w dniu 18-06-2024

17 maja 2024 r. szkolna grupa teatralna “Uninvited” wystąpiła na Zamku Kazimierzowskim podczas Nocy Muzeów. Młodzi aktorzy zagrali w sztuce pt. “The Soul” . Była to adaptacja “Dziadów” Adama Mickiewicza według scenariusza i reżyserii opiekuna grupy, nauczycielki języka angielskiego, Pani Tamary Ryzner. Laureaci X “MiniGlobe” podbili serca przemyskiej publiczności -otrzymali gromkie oklaski oraz owacje na stojąco.

Warto podkreślić, że 12 kwietnia 2024 r. grupa teatralna z I Liceum Ogólnokształcącego zdobyła I miejsce w X Ogólnopolskim Przeglądzie Szkolnych Przedstawień Anglojęzycznych “MiniGlobe” (patronat nad nim sprawuje Gdański Teatr Szekspirowski). Jesteśmy dumni z tego, że już po raz trzeci zespół z naszej szkoły znalazł się na podium konkursu. Jednocześnie Dawid Paluszek zdobył wyróżnienie za kreację aktorską (Second Best Actor).

Skład “Uninvited”:
1a
Pola Chwalisz
2c
Dawid Paluszek
Urszula Klimczyk
Michał Philipp
2f
Sołomija Borys
Hubert Hop
Jakub Stysiał
2g
Inga Samro
3b
Gloria Suszczak
3a
Olgierd Samburski
3c
Agata Bielech
Martyna Fednar
Maksymilian Kalita
Zofia Slisz
Ewa Pawłowska
Emilia Dryjańska
4a
Diana Suszczak

Serdecznie gratulujemy grupie “Uninvited” wraz z Panią Tamarą Ryzner – opiekunem, reżyserem i scenarzystą – oraz życzymy dalszych sukcesów na scenie.