Telefon: (16) 676-95-70      email: liceum@slowak.edu.pl                                                  
Czcionka
Kontrast
Język
Dzień Ekologa
Utworzono przez w dniu 08-03-2022

Dzień Ekologa w to wydarzenie cykliczne, które odbywa się w naszej szkole od roku 2010, zawsze wiosną. Organizują je członkowie szkolnego Klubu Ekologa LYNX, klubu, który powstał z inicjatywy uczniów i którym od roku 2007 opiekuje się nauczyciel, pani Agnieszka Górka.

 

W ramach tego szczególnego dnia poświęconego ekologii odbywają się konkursy wiedzy o ochronie środowiska pod patronatem Kuratora Oświaty w Rzeszowie oraz inne. Mają też miejsce prelekcje tematyczne promujące odnawialne źródła energii, prawidłowe sortowanie odpadów i recykling. Taki dzień jest okazją do podjęcia współpracy społeczności szkolnej, lokalnych organizacji i instytucji państwowych w celu promowania ekologii w praktyce. 

 

Wspieramy działania Towarzystwa Przyjaciół Przemyśla i Regionu, chętnie korzystamy ze wsparcia i inicjatyw Nadleśnictwa Krasiczyn i naszych lokalnych władz oraz pomocy rodziców naszych uczniów. Działamy wspólnie – uczniowie, nauczyciele i rodzice.  Organizację Dnia Ekologa od lat szczególnie wspiera Dyrekcja szkoły oraz nauczyciele: pani Edyta Hrymak, pani Joanna Choma, pani Joanna Fudała, pani Anna Szopa i pani Agata Zięba-Warcholak.