Telefon: (16) 676-95-70      email: liceum@slowak.edu.pl                                                  
Czcionka
Kontrast
Język
Klub Ekologa LYNX
Utworzono przez w dniu 08-03-2022

Klub Ekologa LYNX w I LO w Przemyślu istnieje od 2007 roku. Propagowaniem wiedzy oraz świadomości ekologicznej i ochrony przyrody w naszej szkole zajmuje się co roku kilkunastu uczniów, którym nie jest obojętny stan środowiska naturalnego. Członkowie klubu mają świadomość, że przyroda, choć nieskończenie bogata i różnorodna, tworzy harmonijną całość, w której człowiek zajmuje niezwykle istotne miejsce.

 

Wachlarz działań prowadzonych przez miłośników przyrody jest szeroki. Wraz z opiekunem i nauczycielami współpracującymi organizują akcje lub udzielają się   w różnych przedsięwzięciach ekologicznych, angażując przy tym  społeczność szkolną. Są to na przykład: Dzień Ekologa w I LO, konkursy dla uczniów liceum i dla uczniów szkół podstawowych w powiecie, akcje mające na celu propagowanie recyklingu. Członkowie klubu współpracują z innymi  organizacjami i kołami w szkole; korzystają również ze wsparcia  instytucji państwowych przy realizowaniu działań na rzecz ochrony przyrody.

 

Funkcję opiekuna i koordynatora działalności klubu pełni od roku 2007 mgr Agnieszka Górka we współpracy z mgr Edytą Hrymak, a od roku 2021 także z mgr Ewą Lewandowską.