Telefon: (16) 676-95-70      email: liceum@slowak.edu.pl                                                  
Czcionka
Kontrast
Język
I Liceum Ogólnokształcące w Przemyślu » Aktualności » KONCERT KOLĘD w języku polskim i angielskim
KONCERT KOLĘD w języku polskim i angielskim
Utworzono przez w dniu 02-01-2022

Kolęda jest pieśnią, która przywołuje na myśl piękny grudniowy czas. Tworzy magiczny, ciepły klimat, daje spokój, radość i refleksję. Taki właśnie był Koncert Kolęd w języku polskim i angielskim, który na scenie Zamku Kazimierzowskiego 17 grudnia 2021 roku stworzyli uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. J. Słowackiego w Przemyślu. Dwugodzinne widowisko muzyczne, które przygotowano w pełni profesjonalnie i z dużym nakładem sił pod kierunkiem Pani Tamary Ryzner przeniosło widzów w zupełnie inny wymiar. Na scenie wystąpili:

Wokal:
Aleksandra Barycka
Oliwia Buksa
Zofia Czaja
Ksenia Ficak
Aleksandra Kęnska
Zuzanna Łukasiewicz
Ewa Pawłowska
Iga Siedlewicz
Marcelina Wawro

Muzyka:
Kacper Farion – akordeon
Milena Gorczyca – skrzypce
Wiktoria Skubida – wiolonczela
Michał Tkaczyk – fortepian
Justyna Wojciechowska – saksofon
Gościnnie Pan Jacek Wawro – fortepian (tata Marceliny Wawro)

Prowadzący:
Emilia Dryjańska
Natalia Hayder
Zofia Slisz
Jakub Szuban
Konrad Gierczak

Na zakończenie tego wysublimowanego w treści i dojrzałego w formie koncertu widzowie otrzymali miłą niespodziankę. Specjalnie na ten wieczór z różnych stron Polski powróciły w rodzinne strony nasze absolwentki ( Klaudia Barszczak, Karolina Bijan, Aleksandra Łygan, Eryka Woźniak), które jako zespół OPEN CARDS, zaprezentowały utwory ze swojej płyty.

Koncert kolęd był kolejną z pięknych imprez zorganizowanych we współpracy z Przemyskim Centrum Kultury i Nauki ZAMEK. Na ręce Pani Dyrektor Renaty Nowakowskiej oraz pracowników centrum kierujemy gorące podziękowania. Dzięki Panu Grzegorzowi Teleśnickiemu realizatorowi dźwięku artyści nie mieli problemów technicznych, a przy grze świateł Pana Grzegorza Gajdzika każdy wyglądał jak prawdziwa gwiazda.