Telefon: (16) 676-95-70      email: liceum@slowak.edu.pl                                                  
Czcionka
Kontrast
Język
I Liceum Ogólnokształcące w Przemyślu » Aktualnoścititle_li=Turystyka » 64. Ogólnopolski Rajd „Twierdza Przemyśl”
64. Ogólnopolski Rajd „Twierdza Przemyśl”
Utworzono przez w dniu 29-04-2022

W sobotę, 23 kwietnia uczniowie naszej szkoły mieli okazję, już po raz kolejny, wędrować z przemyskim oddziałem PTTK szlakiem Twierdzy Przemyśl. Zdecydowaliśmy się na trasę dziesięciokilometrową wiodącą przez forty: XV „Borek”, I „Salis Soglio”, IIb „Cyków”, II „Jaksmanice” i fort III „Łuczyce”.

W trakcie rajdu podziwialiśmy krajobrazy podprzemyskich wsi i budzącą się po zimie przyrodę. Dodatkowych atrakcji dostarczyło nam zwiedzanie zakamarków fortów z I wojny światowej. Zwieńczeniem wędrówki był odpoczynek w forcie III „Łuczyce” z tradycyjnym już pieczeniem kiełbasy na ognisku. Dla miłośników historii przewodnicy rajdu zorganizowali konkurs wiedzy o Twierdzy Przemyśl.

Wśród uczestników rajdu dominowała młodzież z klas pierwszych, ale nie zabrakło też reprezentantów klas drugich i trzecich. Łącznie w imprezie wzięło udział 45 uczniów (z klas: 1a, 1c, 1e, 2e, 3a, 3b, 3c, 3e, 3f), którymi opiekowały się panie: Małgorzata Krzeszowska, Edyta Hrymak i Justyna Trojnar oraz panowie: Piotr Kisiel i Marek Magdziak.

Z turystycznym pozdrowieniem
Edyta Hrymak