Telefon: (16) 676-95-70      email: liceum@slowak.edu.pl                                                  
Czcionka
Kontrast
Język
I Liceum Ogólnokształcące w Przemyślu » Aktualności » Dzień Edukacji Narodowej w szkole i na zamku
Dzień Edukacji Narodowej w szkole i na zamku
Utworzono przez w dniu 31-10-2022

W tym roku szkolnym obchody Dnia Edukacji Narodowej w I Liceum Ogólnokształcącym miały miejsce zarówno w szkole, 13 października, jak i w Zamku Kazimierzowskim, 14 października. Dzień przed świętem społeczność szkolna mogła obejrzeć akademię przygotowaną przez klasę 2a pod kierunkiem pani Beaty Kryńskiej i pani Edyty Drozd.

W dniu święta zamek otworzył swoje podwoje przed pracownikami I Liceum Ogólnokształcącego oraz przedstawicielami rodziców i uczniów. Z okazji Dnia Edukacji Narodowej swoje słowa skierował do grona pedagogicznego, pracowników administracji i obsługi Dyrektor, pan Tomasz Dziumak. Nauczycielom podziękował za trud i zaangażowanie, które, mimo niedawnej nauki zdalnej, owocują sukcesami uczniów na egzaminach maturalnych, a także w konkursach i olimpiadach. Zwrócił uwagę na cierpliwość, wsparcie okazywane młodym ludziom oraz kreatywność widoczną w wielu inicjatywach. Dyrektor przypomniał również o tym, że w minionym roku szkolnym wielu pracowników szkoły było zaangażowanych w opiekę nad uchodźcami. Dumy z wykonywania wyjątkowego zawodu życzył gronu pedagogicznemu w krótkim przemówieniu Przewodniczący Rady Rodziców, pan Franciszek Grzech. Natomiast Przewodniczący Samorządu Uczniowskiego Adam Makuszak złożył podziękowanie dyrekcji i nauczycielom za codzienną, z pasją podejmowaną pracę.

Były podziękowania, życzenia, pan Dyrektor wręczył nagrody wyróżnionym przez siebie pracownikom. Uroczystość miała też oprawę muzyczną. Chwile święta wszystkim zgromadzonym umilili swoimi występami: zespół Last Minute oraz chór Fortis pod kierunkiem pana Piotra Szelążka.

Zdjęcia: Kinga Wojtak;  Kamil Kołcz (zdjęcie grupowe)